Kainos internetinėse vaistinėse:

Paracetamolis yra ne narkotinis analgetikas, blokuojantis ciklooksigenazes (COX-1 ir COX-2) daugiausia centrinėje nervų sistemoje, veikdamas termoreguliacijos ir skausmo centrus.

Išleidimo forma ir kompozicija

Išleidžiamos šios paracetamolio dozavimo formos:

  • Tabletės: baltos spalvos su kreminiu atspalviu arba baltos, plokščios cilindrinės, su įpjova ir kūgio formos (10 vnt. Kontūrinėse ląstelėse arba bezjacheyakovyh pakuotėse; 2 arba 3 pakuotės kartono pakuotėje);
  • Vaikų tiesiosios žarnos žvakutės: torpedos formos, nuo baltos su gelsvu arba kreminiu atspalviu iki baltos (5 vnt., Kontūrinių ląstelių pakuotėse; 2 pakuotės kartono pakuotėje);
  • Sirupo (100 ml buteliuose; 1 butelis kartoninėje dėžutėje);
  • Geriamoji suspensija (100 ml tamsaus stiklo buteliukuose su dozavimo šaukštu rinkinyje; 1 rinkinys kartoninėje pakuotėje).

1 tabletėje yra:

  • Veiklioji medžiaga: paracetamolis - 200 arba 500 mg;
  • Pagalbiniai komponentai: laktozė (pieno cukrus), stearino rūgštis, bulvių krakmolas, želatina.

1 žvakutėje yra:

  • Veiklioji medžiaga: paracetamolis - 100 mg;
  • Pagalbiniai komponentai: kieta riebalų bazė.

5 ml sirupo yra:

  • Veiklioji medžiaga: paracetamolis - 24 mg;
  • Pagalbiniai komponentai: vanduo, natrio benzoatas, aromatiniai priedai, riboflavinas, etilo alkoholis, propilenglikolis, tris pakeistas natrio citratas, citrinos rūgštis, sorbitolis, cukrus.

5 ml suspensijos yra:

  • Veiklioji medžiaga: paracetamolis - 120 mg;
  • Pagalbiniai komponentai: išgrynintas vanduo, apelsinų ar braškių skonis, maisto sorbitolis (sorbitolis), glicerinas (glicerinas), sacharozė (cukrus), propilenglikolis, metilo parahidroksibenzoatas (nipaginas), ksantano derva (ksantano derva), RC-591 avicellum (celiuliozė, mikroceliuliozė, mikroceliuliozė natris).

Vartojimo indikacijos

  • Neuralgija;
  • Dantų skausmas;
  • Raumenų skausmas
  • Reumatinis skausmas;
  • Skausmas su sužalojimais ir nudegimais;
  • Galvos skausmas (įskaitant migreną);
  • Padidėjusi kūno temperatūra sergant peršalimu ir gripu;
  • Algodismenorea (tabletės);
  • Hipertermija po vakcinacijos (suspensija);
  • Karščiavimas dėl infekcinių ir uždegiminių ligų (sirupas, suspensija).

Kontraindikacijos

  • Sunkus kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas (tabletės, sirupas);
  • Lėtinis alkoholizmas (sirupas);
  • Naujagimio periodas (žvakutės, suspensija);
  • Vaikų amžius iki 3 metų (tabletės, sirupas);
  • Padidėjęs jautrumas vaisto komponentams.

Papildomai pakaba:

  • Kraujo sistemos ligos;
  • Genetinis gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas;
  • Gliukozės ir galaktozės malabsorbcija, fruktozės netoleravimas, sacharozės / izomaltazės trūkumas.

Žvakučių ir sirupo santykinis santykis (reikia vartoti labai atsargiai, nes yra komplikacijų tikimybė):

  • Virusinis hepatitas;
  • Gerybinė hiperbilirubinemija (įskaitant Gilberto sindromą).

Be to, žvakutėms:

  • Inkstų ir kepenų nepakankamumas;
  • Kraujo ligos (trombocitopenija, leukopenija);
  • Krūties amžius iki 3 mėnesių.

Be to, sirupui:

  • Alkoholizmas;
  • Alkoholinis kepenų pažeidimas;
  • Gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas;
  • Gydymas kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio;
  • Nėštumas;
  • Žindymo laikotarpis;
  • Vyresnio amžiaus.

Dozavimas ir vartojimas

Tabletės

Tabletės geriamos per burną, praėjus 1–2 valandoms po valgio, užgeriant dideliu kiekiu skysčių.

  • Vyresni nei 12 metų vaikai, suaugusieji (įskaitant senyvus pacientus): 500–1000 mg per parą; didžiausia paros dozė yra 4000 mg (ne daugiau kaip 8 500 mg tabletės);
  • Vaikams iki 12 metų (sveriantiems iki 40 kg): 2000 mg per parą, padalyti į 4 dozes;
  • Vaikams iki 9 metų (sveriantiems iki 30 kg): 1500 mg per parą, padalyti į 4 dozes;
  • Vaikams nuo 3 iki 6 metų (kūno svoris nuo 15 iki 22 kg): 1000 mg per dieną, padalijant į 4 dozes.

Tarp tablečių vartojimo turi būti bent 4 valandų pertrauka. Nerekomenduojama viršyti nurodytų dozių..

Reikia sumažinti dienos dozę, kai sutrikusi kepenų ir inkstų veikla, Gilberto sindromas, taip pat senyviems pacientams, ir padidinti intervalą tarp vaisto dozių..

Jei simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją..

Žvakutės

Žvakutės naudojamos rektaliniu būdu: 2–4 kartus per dieną su bent 4 valandų pertrauka..

Paracetamolio dozė nustatoma individualiai, atsižvelgiant į vaiko amžių ir kūno svorį. Vidutiniškai vienkartinė dozė yra - 10–12 mg 1 kg kūno svorio; maksimali paros norma - 60 mg 1 kg kūno svorio.

Dozavimo režimas (vienkartinės dozės):

  • 6–12 mėnesių: 0,5–1 žvakutė;
  • 1–3 metai: 1–1,5 žvakučių;
  • 3-5 metai: 1,5–2 žvakučių;
  • 5-10 metų: po 2,5-3,5 žvakučių;
  • 10–12 metų: po 3,5–5 žvakučių.

Vaistą leidžiama vartoti jaunesniems nei trijų mėnesių vaikams, kai karščiuojama dėl vakcinacijos..

Sirupas

Sirupas geriamas per burną: vartojimo dažnis yra 3–4 kartus per dieną.

  • 3–12 mėnesių vaikai: 2,5–5 ml;
  • 1-5 metų vaikai: 5-10 ml;
  • 5–12 metų vaikai: 10–20 ml;
  • Suaugusiesiems ir vaikams, sveriantiems daugiau nei 60 kg: 20–40 ml.

Pakaba

Suspensija geriama prieš valgį neištirpinta forma, nuplaunama dideliu kiekiu skysčio. Prieš naudojimą buteliuką purtykite..

Rekomenduojama dozė: 4 kartus per dieną su bent 4 valandų pertrauka.

Vaisto dozė vaikams nustatoma priklausomai nuo amžiaus ir kūno svorio. Vienkartinė dozė yra 10–15 mg 1 kg kūno svorio; per parą - 60 mg (ne daugiau) 1 kg kūno svorio.

Dozavimo režimas (vienkartinės dozės):

  • 1-3 mėnesių vaikai: simptominis vakcinacijos reakcijų gydymas - 2,5 ml, galima pakartotinai vartoti dozę po 4 valandų (bent jau). Jei pavartojus pakartotinę dozę kūno temperatūra nesumažėja, reikia pasitarti su gydytoju (šios amžiaus grupės vaikams vartoti Paracetamol galima tik prižiūrint gydytojui);
  • Vaikams nuo 3 mėnesių iki 1 metų: 2,5–5 ml;
  • 1-6 metų vaikai: 5-10 ml;
  • 6–14 metų vaikai: 10–20 ml.

Vienkartinė suspensijos dozė vaikams (atsižvelgiant į kūno svorį) ir suaugusiesiems:

  • 4–8 kg: 2,5 ml;
  • 8-16 kg: 5 ml;
  • 16-32 kg: 10 ml;
  • 32 kg: 15-20 ml;
  • Suaugusiesiems: 20 ml 4 kartus per dieną (ne daugiau).

Negalima vartoti visų Paracetamolio dozavimo formų be gydytojo recepto ilgiau kaip 5 dienas kaip anestetiką, o ilgiau kaip 3 dienas - kaip karščiavimą mažinančius vaistus..

Šalutiniai poveikiai

Gydant paracetamoliu (bet kokiu pavidalu), gali pasireikšti alerginės reakcijos.

Tablečių sirupas

Vartojant vaistą rekomenduojamomis dozėmis, laikantis visų gydytojo reikalavimų, šalutinis poveikis, atsirandantis vartojant vaistą, yra retas:

  • Endokrininė sistema: hipoglikemija;
  • Virškinimo sistema: pykinimas, epigastrinis skausmas, padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas, hepatonekrozė.

Kartais taip pat įmanoma: alerginės reakcijos (dilgėlinė, niežėjimas, odos bėrimas, Quincke edema) epigastrinis skausmas, pykinimas, galvos svaigimas, Lyelio sindromas (toksinė epidermio nekrolizė), daugiaformė eritema, eksudatyvi (įskaitant Stevens-Johnson sindromą); nemiga; agranulocitozė, trombocitopenija, anemija.

Ilgai vartojant dideles dozes, padidėja pakenktos kraujodaros sistemos, kepenų ir inkstų veikla.

Žvakutės

Retai: kraujodaros sutrikimai (methemoglobinemija, trombocitopenija, anemija).

Pakaba

Trombocitopenija, agranulocitozė, leukopenija, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas; ilgai vartojant dideles dozes - pancitopenija, methemoglobinemija, aplastinė ir hemolizinė anemija; hepatotoksinis ir neurotoksinis poveikis.

Specialios instrukcijos

Sąlygos / ligos, kuriomis prieš pradėdami vartoti Paracetamolį turite pasitarti su gydytoju:

  • Sunki inkstų ar kepenų liga;
  • Vienu metu vartojamų vaistų nuo pykinimo ir vėmimo, vaistų, mažinančių cholesterolio kiekį kraujyje;
  • Vienu metu gydymas antikoaguliantais ir poreikis ilgą laiką vartoti skausmą malšinančius vaistus.

Ilgai vartojant vaistą, rekomenduojama reguliariai tikrinti kepenų ir periferinio kraujo funkcinę būklę..

Paracetamolio negalima vartoti kartu su alkoholiniais gėrimais, taip pat pacientams, linkusiems į lėtinį alkoholio vartojimą, nes galimas toksinis kepenų pažeidimas..

Atsižvelgiant į galimą perdozavimą, nerekomenduojama vartoti šio vaisto kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio.

Paracetamolis iškraipo šlapimo rūgšties ir gliukozės kiekio kraujo plazmoje laboratorinių tyrimų rezultatus.

Cukriniu diabetu sergantys pacientai turėtų žinoti, kad suspensijoje yra sacharozės ir sorbitolio: 5 ml - 0,25 XE (duonos vienetai)..

Vaistų sąveika

Paracetamolio poveikis narkotikams (medžiagoms) tuo pačiu metu:

  • Netiesioginiai antikoaguliantai: ilgą laiką vartojant sustiprėja jų poveikis, todėl padidėja kraujavimo rizika;
  • Urikochirurginiai preparatai: gali sumažėti jų aktyvumas.

Vaistai / medžiagos, turinčios įtakos paracetamoliui tuo pačiu metu:

  • Kepenų mikrosominių oksidacijos fermentų induktoriai (tricikliai antidepresantai, fenilbutazonas, flumecinolis, etanolis, fenitoinas, zidovudinas, rifampicinas, karbamazepinas, difeninas, barbitūratai): perdozavus padidėja jo hepatotoksinio poveikio rizika;
  • Barbitūratai: ilgą laiką vartodami sumažinkite jo veiksmingumą;
  • Mikrosomų oksidacijos inhibitoriai (cimetidinas): sumažina hepatotoksiškumo riziką;
  • Kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo: padidina nefrotoksinį poveikį;
  • Diflunisalis: padidina jo koncentraciją plazmoje 50% (hepatotoksiškumo rizika);
  • Mieloksiniai vaistai: sustiprina jo hematotoksiškumo apraiškas;
  • Metoklopramidas ir domperidonas: padidina jo absorbcijos greitį;
  • Cholestiraminas: sumažina jo absorbcijos greitį.

Kartu vartojant dideles paracetamolio dozes kartu su salicilatai, padidėja šlapimo pūslės ir inkstų vėžio išsivystymo rizika; kartu su etanoliu - rizika susirgti ūmiu pankreatitu.

Sandėliavimo sąlygos

Laikyti sausoje, vaikams neprieinamoje vietoje, apsaugotoje nuo šviesos; tabletės, sirupas - iki 25 ° C, žvakutės - iki 15 ° C.

  • Piliulės, sirupas - 3 metai;
  • Žvakutės - 2 metai.

Ar radote klaidą tekste? Pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Kiek paracetamolio tablečių reikia išgerti, kad sumažėtų temperatūra suaugusiam žmogui?

Jei temperatūra pakilo virš 38 laipsnių.

Suaugusiam ir vyresniam nei dvylikos metų vaikui leidžiama gerti dvi paracetamolio tabletes po 0,5 miligramų, kad sumažėtų temperatūra. Temperatūra turėtų sumažėti per valandą. Vartokite atsargiai, nes ji yra toksiška kepenims. Bet iš vienos dozės, su sveikos kepenys, nieko neatsitiks.Paracetamolis iš principo yra priimtinas vartoti ne daugiau kaip 4 kartus per dieną, ne didesnę kaip keturių gramų dozę, tačiau nerekomenduočiau jo vartoti daugiau kaip du kartus per dieną, tik esant staigiam temperatūros pakilimui., aukščiau 38,0. Nerekomenduojama nuleisti temperatūros žemiau 38,0, nes tai yra natūrali organizmo reakcija į viruso patekimą, kuriame gaminamas interferonas, sukuriama virusui nepalanki aplinka. Jei temperatūros padidėjimas nėra virusinės kilmės, geriau sumažinkite jį lytiniu mišiniu-analginu + difenhidraminu + be SPA, savaime suprantama, jei nėra alergijos šiems vaistams.

Sergant gripu, jei temperatūra pakyla virš 38 laipsnių, gerkite po vieną tabletę 4 kartus per dieną. Bet jūs turite atsiminti, kad coldrex sudėtyje yra paracetamolio, o jei vartojate ne tik paracetamolio, bet ir kitų vaistų, turite įsitikinti, kad didžiausia paracetamolio paros dozė neviršija 4 gramų (8 tabletės po 0,5 g)..

Paprastai gydytojai skiria žirgų vaistų dozes mažesniems vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Būtina apsaugoti kepenis ir stengtis išvengti paracetamolio.

Jei dėl kitos ligos temperatūra yra aukštesnė nei 38 laipsniai, tada gydytojas paskirs antibiotiką arba biseptolį. Bet jūs turite žiūrėti į reakciją, pavyzdžiui, gali būti netoleravimas vaisto ar odos reakcijos. Tokiu atveju turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Apskritai, pirmiausia visada reikia pasitarti su gydančiu gydytoju, tačiau gydytojai taip pat turi būti kontroliuojami, todėl iš savo patirties žinau, kad gydytojai gali klysti..

Paracetamolio vartoti negalima - jis labai toksiškas kepenims, ir ji jau turi dirbti streso sąlygomis, esant temperatūrai. Geriausia išgerti 1 tabletę aspirino, nuplautą stikline šilto pieno ir 1 šaukštu medaus. Atsigulkite lovoje po dangčiais. Temperatūra kris, o kepenys nenukentės.

Yra viena veiksminga priemonė, patikrinta mano vaikui, draugas patarė man nusipirkti kopūstų. Jums reikia įdėti kopūstų lapus ant vienos galvos skrybėlės pavidalu, sudėti kitus du lapus ant kiekvieno blauzdų ant kojų.. Iš pradžių netikėjau, bet vaikas taip sirgo ir turėjo aukštą temperatūrą, nenorėjo injekcijų, bet jam iš jo nereikėjo jokių vaistų. vemti dėl kosulio. Taigi nusprendžiau pabandyti, nuoširdžiai nustebęs, per 20-30 minučių temperatūra nukrito. Tuomet, susidaręs įspūdį apie tokį paprastą ir prieinamą įrankį, rekomendavau jį daugeliui savo draugų, patikėkit, jis padeda. Na, jei, pavyzdžiui, nėra kopūsto lapo, tada be tablečių galite užsidėti ant galvos šaltame vandenyje mirkytą rankšluostį, periodiškai mirkyti šaltame vandenyje ir tepti, kol temperatūra nukris. Ir jūs neturite pūlingo tonzilito atsitiktinai? Jei dėl to lemia temperatūra, tada procedūra yra ta pati, tačiau vis tiek reikia pasigirti žolelių ar sodos užpilamu vandeniu druskos užpilu, taip pat galima naudoti furatsiliną, todėl kas pusvalandį.

Paracetamolis nuo temperatūros: ar tai padeda, kaip vartoti suaugusius žmones esant aukštai temperatūrai

Paracetamolis nuo temperatūros yra veiksmingas analgetikas ir karščiavimą mažinantis vaistas, kuris taip pat turi silpną priešuždegiminį poveikį. Paracetamolis yra skiriamas aukštoje temperatūroje, kuri atsiranda dėl virusinių ir infekcinių patologijų, be to, ši medžiaga yra daugelio vaistų nuo peršalimo ir gripo dalis. Šis vaistas yra vienas iš efektyviausių ir patikrintų vaistų, vartojamų pagyvenusiems žmonėms, suaugusiesiems ir vaikams..

Toliau mes svarstysime, kaip greitai vaistas sumažina temperatūrą, kokia dozė skiriama suaugusiesiems ir kokia temperatūra geriau gerti.

Paracetamolio pranašumai ir veikimo būdas

Paracetamolis nuo temperatūros buvo plačiai naudojamas. Šio vaisto veikimo mechanizmas yra susijęs su centriniu (centrinėje nervų sistemoje - CNS) prostaglandinų - biologiškai aktyvių medžiagų, kurios aktyviai dalyvauja hipertermijos ir uždegiminių reakcijų, sintezės slopinimu..

Būdinga, kad skirtingai nuo kitų karščiavimą mažinančių vaistų (pavyzdžiui, iš NVNU grupės - nesteroidinių vaistų nuo uždegimo), paracetamolis neslopina vietinio prostaglandinų sintezės, pavyzdžiui, skrandžio gleivinėje. Paprastai šie prostaglandinai apsaugo skrandžio sienelę nuo bet kokio žalingo poveikio. Todėl paracetamolis neturi tokio šalutinio poveikio, būdingo NVNU, kaip virškinimo trakto eroziniai ir opiniai pažeidimai..

Šalutinis paracetamolio poveikis dažniausiai atsiranda perdozavus ar ilgai vartojant. Tai gali pakenkti kepenims ir inkstams, taip pat neigiamai paveikti kraujo ląsteles. Galimos sunkios alerginės reakcijos, įskaitant uždelsto tipo - Stivenso-Džonsono ir Lyelio sindromus su dideliais ilgalaikiais odos ir vidaus organų gleivinių pažeidimais..

Aukščiau išvardytos farmakologinės savybės lemia Paracetamolio naudą. Tarp jų yra:

  1. Karščiavimą mažinantis poveikis yra kuo panašesnis į natūralų temperatūros sumažėjimą dėl poveikio pagumburio termoreguliacijos centrui..
  2. Mažas toksiškumas.
  3. Methemoglobinemijos rizika yra mažesnė nei kitų anilidų ir NVNU grupės atstovų (nenormali hemoglobino formavimosi forma, kai geležis oksiduojasi į trivalentę ir nesugeba pernešti deguonies)..
  4. Kumuliacijos audiniuose ir organuose trūkumas dėl greito išsiskyrimo iš organizmo.

Kaip paracetamolis sumažina temperatūrą? Veiklioji vaisto medžiaga veikia centrinę nervų sistemą, įtakos sritis yra pagumburis. Priemonė suaktyvina termoreguliacinius mechanizmus, blokuodama prostaglandinų, kurie turi įtakos temperatūros padidėjimui, sintezę.

Kokioje temperatūroje nurodomas priėmimas?

Daugelis domisi, kokia temperatūra gerti paracetamolio tabletę. Pagrindinė vaisto vartojimo indikacija yra kūno temperatūros padidėjimas virš 38,5 laipsnio suaugusiesiems ir 38 laipsnių vaikams. Tačiau gali būti ir bendrųjų taisyklių išimčių, tokiais atvejais vaistas turi būti suderintas su gydytoju. Paprastai vaistas padeda nuo tokių ligų:

  • ūminės kvėpavimo takų virusinės infekcijos;
  • neuralgija;
  • uždegiminės raumenų ligos
  • artrozė;
  • algodismenorea;
  • dantų skausmas;
  • galvos skausmas;
  • karščiavimo sąlygos esant kitoms uždegiminėms ir infekcinėms patologijoms.

Aukštoje temperatūroje paracetamolis yra labai efektyvus, nes vaistas absorbuojamas virškinamajame trakte ir poveikis pasireiškia greitai (per valandą). Vaistas mažina kūno temperatūrą, taip pat pašalina pagrindinių intoksikacijos simptomų (galvos skausmas, raumenų ir sąnarių skausmas, galvos svaigimas ir kiti) sunkumą. Taip pat reikėtų atsiminti, kad vaistas turi tik simptominį poveikį ir nepašalina pagrindinės ligos priežasties, o vien „Paracetamol“ tabletė nepašalina uždegimo ir karščiavimo priežasties..

Reikėtų atsiminti, kad alkoholis padidina narkotiko toksiškumą ir net nedidelis alkoholio kiekis gali pakenkti jūsų sveikatai. Suaugusiesiems patogiausia vaistą vartoti tablečių pavidalu kelias valandas po valgio, geriant daug vandens.

Kaip gerti paracetamolį esant temperatūrai? Dozavimas suaugusiesiems

Svarbu žinoti, kaip vartoti Paracetamolį esant temperatūrai, kad nepakenktumėte savo sveikatai. Suaugusiesiems vienkartinė vaisto dozė yra 0,35–0,5 g, per parą galima išgerti iki 3–4 g Paracetamolio. Jei viršijama rekomenduojama dozė, vaistas daro toksinį poveikį organizmui, visų pirma kepenims ir inkstams, kurie yra atsakingi už vaisto metabolizmą. Vienu metu išgeriama 140 mg / kg dozė sukelia sunkų ir dažnai negrįžtamą kepenų pažeidimą ir mirtį.

Reikėtų atsiminti, kad alkoholis padidina narkotiko toksiškumą ir net nedidelis alkoholio kiekis gali pakenkti jūsų sveikatai. Suaugusiesiems patogiausia vaistą vartoti tablečių pavidalu kelias valandas po valgio, geriant daug vandens.

Vaistą vartoti valgant su dideliu kiekiu skysčių. Suaugusiesiems, kurių kūno svoris didesnis nei 40 kg, rekomenduojama gerti 3–5 tabletes per dieną po du šimtus miligramų. Vaikai nuo šešerių metų išgeria vieną dviejų šimtų miligramų tabletę. Mažiems vaikams dozę gydytojas apskaičiuoja pagal individualią formulę.

Žvakės naudojamos mažų vaikų ligoms gydyti. Jie įvedami į išangę su keturių valandų intervalu. Didžiausia paros dozė yra 4 dozės. Naudokite šį įrankį dantis ir aukštai temperatūrai iki 39,5 laipsnių.

Suspensija taip pat rekomenduojama gydyti vaikus iki 12 metų, tabletės vartojamos paaugliams. Iki trejų metų amžiaus vienkartinė suspensijos dozė yra 2,5 mililitro, 3–6 metų kūdikiams - 5 mililitrai, 6–12 - 10 mililitrų. Pertrauka tarp dozių neturėtų būti trumpesnė kaip keturios valandos.

Paracetamolio dozė aukštoje temperatūroje

Kiek paracetamolio tablečių reikia gerti aukštoje 38, 39, 40 laipsnių temperatūroje? Norėdami atsakyti į šį klausimą, apsvarstykite, kaip gerti paracetamolį 39 laipsnių temperatūroje:

  • Tabletes vartokite tik tokiomis dozėmis, kurios nurodytos instrukcijose, kai karštis išnyks, verta sumažinti dozę.
  • Per dieną galite išgerti ne daugiau kaip keturias tabletes.
  • Daugialypis gydymas nepasitarus su specialistu neturėtų viršyti trijų dienų.
  • Jei per tą laiką karščiavimas nepraeina, kreipkitės į gydytoją.
  • Vaikams gali būti skiriami vaistai, tačiau tik griežtai laikantis instrukcijų. Didžiausia veikliosios medžiagos dozė kūdikiams neturėtų viršyti 120 miligramų. Vaikui iki šešerių metų leidžiama vartoti iki 250 miligramų, paaugliams - ne daugiau kaip 500 miligramų.
  • Kūdikiams iki šešerių metų geriau naudoti žvakes ir suspensiją, kurioje yra šios medžiagos..
  • Ypač atsargiai turėtų vartoti nėščios moterys ir tik prieš tai iš anksto patarusios gydytoją.

Kontraindikacijos

Paracetamolis yra gryna veiklioji medžiaga, turinti tiesioginį karščiavimą mažinantį ir priešuždegiminį poveikį. Tuo pačiu metu jis praktiškai neturi kontraindikacijų. Jo negalima vartoti tik esant individualiam netolerancijai, esant padidėjusiam jautrumui. Taip pat kontraindikacija vartoti paracetamolį yra lėtinis alkoholizmas. Priešingu atveju vaistas yra gana saugus ir nekenksmingas. Jo gali vartoti net nėščios moterys ir vaikai.

Šalutinis Paracetamolio poveikis nuo temperatūros

Paracetamolis gali sukelti šalutinį poveikį. Taigi pacientai, dažnai vartodami vaistą, atkreipia dėmesį į dispepsinius sutrikimus.

Paracetamolis yra vienas pavojingiausių junginių medicinoje, dėl ūmaus kepenų nepakankamumo visose pramoninėse šalyse miręs šimtais. Ilgai vartojant vaistą, pastebimi kepenų sutrikimai. Taip yra dėl to, kad vaistas gali kauptis kepenyse, todėl turi hepatotoksinį ir intoksikacijos poveikį..

Kai kuriais atvejais vaistas veikia kraujotakos sistemą: yra trombocitopenija, leukopenija, neutropenija, agranulocitozė. Galimos alerginės reakcijos, kurios daugiausia pasireiškia odos išbėrimu, nugaros skausmu, dilgėline. Kai yra polinkis į neatidėliotinas alergines reakcijas, gali būti stebimas anafilaksinis šokas, uždusimas, Quincke edema..

Karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo rekomendacijos

Būtina vartoti tabletes suaugusiesiems šiais atvejais:

  1. Termometras pakyla virš 38 ° -39 °.
  2. Pacientui diagnozuojamos širdies ir kraujagyslių ligos ar lėtiniai kvėpavimo, nervų sistemos sutrikimai. Tokiems pacientams reikia sumažinti temperatūrą, neleidžiant jai pakilti iki kritinės figūros.
  3. Sunki hipertermija sergančio žmogaus būklė.
  4. Pacientai (dažnai tai būdinga vaikams), linkę į karščiavimą reaguoti su traukuliais. Tokiems žmonėms ypač pavojinga hipertermija.

Vartodami tabletes dėl temperatūros, suaugusieji turi vadovautis kai kuriais gydytojų patarimais:

  • Tampa būtina gerti daug. Karščiavimą mažinantys vaistai be tinkamo gėrimo režimo nepadeda.
  • Iš liaudies metodų naudos bus tik įtrinti kūną vandeniu įprastoje kambario temperatūroje.
  • Suaugusiesiems rekomenduojama vartoti tabletes, pagrįstas temperatūra, remiantis paracetamoliu, acetilsalicilo rūgštimi, ibuprofenu ir natrio metamizoliu..

Šiuolaikiniai farmakologai sukūrė daug puikių karščiavimą mažinančių vaistų. Čia yra suaugusiesiems dažniausiai skiriamos temperatūros tabletės.

Veiksmingų karščiavimą mažinančių vaistų sąrašas:

Nepaisant tokios plačios narkotikų įvairovės, beveik visi jie yra pagrįsti vienu iš 4 komponentų (arba jų deriniu):

  • acetilsalicilo rūgštis;
  • paracetamolio;
  • ibuprofeno;
  • natrio metamizolo.

Būtent šie ingredientai lemia aukščiau nurodytų vaistų efektyvumą aukštoje temperatūroje..

Kartais būna atvejų, kai pacientas karščiuoja neįtikėtinai, termometro stulpelis rodo ypač didelį skaičių. Tokiose situacijose reikia skubių veiksmų..

Atsiliepimai

Temperatūrą galite sumažinti tik tuo atveju, jei ji viršija 38,5. Bet apskritai temperatūros numušimas yra paskutinis dalykas, kūnas to nepakelia veltui, tokiu būdu kovoja su liga. Bet asmeniškai „Paracetamolis“ man padėjo nuo karščiavimo ir galvos skausmo

Anksčiau visos ligos buvo gydomos paracetamoliu. Man skauda galvą, temperatūra yra paracetamolio ir tt Dabar niekas nepasikeitė. Aš nusprendžiau sau, o ne permokėti, geriau nusipirkti patikrintą įrankį. Tai sumažina temperatūrą laiko faktoriu, greitai kovoja su ligomis. Be to, beveik visuose antipiretiniuose vaistuose yra paracetamolio, tik nedideliais kiekiais. Dabar namų medicinos kabinete tikrai yra pakuotė, kuri prireikus išgelbės sveiką būseną.

Visi seniai žinojo šį vaistą. Daugybė žmonių tuo naudojasi. Pirmiausia jie geria paracetamolį, kai labai aukšta temperatūra, atsimenu, kaip žiemą temperatūra siekė 39,5, tada paracetamolis padėjo, mane išgelbėjo. Antra, kai mama patiria stiprų galvos skausmą, ją geria, tada po 15-20 minučių ji tampa geresnė, svarbiausia nepersistengti. Skonis nėra malonus!

Paracetamolis (500 mg)

Instrukcijų vadovas

  • Rusų kalba
  • қазақша

Prekinis pavadinimas

Tarptautinis nepatentuotas pavadinimas

Dozavimo forma

500 mg tabletės

Struktūra

Vienoje tabletėje yra

pagalbinės medžiagos: želatina, bulvių krakmolas, talkas, glicerinas, kalcio stearatas ir granuliuotas cukrus.

apibūdinimas

Tabletės yra apvalios formos, cilindro formos ir kūgiškos, baltos arba baltos spalvos su kreminiu ar rausvu atspalviu, rizikuojančios vienoje pusėje..

Farmakoterapinė grupė

Analgetikai. Analgetikai, karščiavimą mažinantys vaistai ir kt. Anilidai. Paracetamolis.

ATX kodas N02BE01

Farmakologinės savybės

Farmakokinetika

Išgertas paracetamolis greitai ir beveik visiškai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Didžiausia koncentracija kraujyje pasiekiama po 0,5–2 valandų. Paracetamolis greitai ir tolygiai pasiskirsto visame kūne. Plazmos baltymai jungiasi 10–15% suvartotos dozės. Pasiskirstymo tūrio ir biologinio prieinamumo vertės vaikams ir suaugusiesiems reikšmingai nesiskiria. Vaistas kerta placentos barjerą. Mažiau nei 1% suvartotos dozės patenka į motinos pieną. Paracetamolį metabolizuoja mikrosominiai kepenų fermentai. Apie 80% sudaro konjugatai su gliukurono rūgštimi ir sulfatai, iki 17% - hidroksilinami, susidarant aktyviems metabolitams, konjuguotiems su glutationu..

Perdozavus ar trūkstant glutationo, šie metabolitai gali sukelti kepenų nekrozę. Paracetamolio pusinės eliminacijos laikas yra 1,5–2,5 valandos. Jis gali padidėti pacientams, kuriems sutrikusi kepenų veikla, ir senyviems pacientams. Išgėrus 85–90% paracetamolio, išsiskiria su šlapimu gliukuronidų ir sulfatų pavidalu, o 3% nepakito. Jaunesniems kaip 10–12 metų vaikams konjugatų ir sulfatų susidarymas yra pagrindinis paracetamolio metabolizmo ir išsiskyrimo būdas. Vaikų hepatotoksinio poveikio tikimybė yra mažesnė nei suaugusiųjų.

Kiti suaugusiųjų ir vaikų farmakokinetiniai parametrai nesiskiria.

Farmakodinamika

Ne narkotinis analgetikas. Jis turi karščiavimą mažinantį ir analgezinį poveikį. Vaistas blokuoja ciklooksigenazę centrinėje nervų sistemoje, veikdamas skausmo ir termoreguliacijos centrus. Kūno šilumos praradimas karščiavimo metu padidėja dėl kraujagyslių išsiplėtimo ir padidėjusios periferinės kraujotakos. Uždegusiuose audiniuose ląstelių peroksidazės neutralizuoja paracetamolio poveikį ciklooksigenazei, o tai paaiškina beveik visišką vaisto priešuždegiminio poveikio nebuvimą.

Vartojimo indikacijos

infekcinės ir uždegiminės ligos, lydimos karščiavimo (ūminės kvėpavimo takų infekcijos, gripas, vaikų infekcijos, reakcijos po vakcinacijos)

įvairaus pobūdžio lengvo ar vidutinio sunkumo skausmo sindromas, įskaitant galvos skausmą, danties skausmą, neuralgiją, algomenorėją, traumų skausmą, nudegimus, mialgiją.

Dozavimas ir vartojimas

Suaugusiesiems ir vyresniems nei 15 metų vaikams - vienkartinė geriamoji 500 mg dozė; didžiausia vienkartinė dozė yra 1000 mg. Didžiausia paros dozė yra 4000 mg.

6–9 metų vaikai (22–30 kg kūno svorio: vienkartinė dozė priklauso nuo vaiko kūno svorio ir yra 250 mg, didžiausia paros dozė yra 1000–1500 mg; 9–12 metų amžiaus (kūno svoris iki 40 kg) vienkartinė dozė 500 mg, didžiausia paros dozė - 2000 mg; vyresniems nei 12 metų (sveriantiems daugiau nei 40 kg) vienkartinė 500 mg dozė, didžiausia paros dozė - 2000–4000 mg..

Rekomenduojamas intervalas tarp vaisto dozių yra 6-8 valandos (mažiausiai 4 valandos).

Gydymo trukmė yra ne daugiau kaip 3 dienos kaip karščiavimą mažinanti priemonė ir ne ilgesnė kaip 5 dienos kaip anestetikas.

Būtinybę tęsti gydymą vaistu nusprendžia gydytojas.

Šalutiniai poveikiai

iš virškinimo sistemos: pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas,

retai, ilgai vartojant - sutrikusi kepenų veikla

alerginės reakcijos: odos bėrimas, dilgėlinė, angioneurozinė edema, Quincke edema, Lyell sindromas

iš šlapimo sistemos: retai, ilgai vartojant, sutrikusi inkstų funkcija

iš kraujodaros sistemos: retai, ilgai vartojant, anemija, agranulocitozė, trombocitopenija.

Jei atsiranda nepageidaujamų reakcijų, nustokite vartoti vaistą ir pasitarkite su gydytoju.

Kontraindikacijos

padidėjęs jautrumas paracetamoliui ir kitiems vaisto komponentams

sunkus kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas

kraujo ligos, įskaitant anemiją

gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės fermento trūkumas

nėštumas ir žindymo laikotarpis

vaikai iki 6 metų.

Vaistų sąveika

Kol pacientas vartoja kitus vaistus, turite pasitarti su gydytoju. Kofeinas gali sustiprinti analgetinį paracetamolio poveikį. Paracetamolis gali sustiprinti netiesioginių antikoaguliantų, kumarino darinių, indolio poveikį. Kai skiriama didelėmis terapinėmis dozėmis ir kartu vartojami antihistamininiai vaistai, gliukokortikoidai, rifampicinas, fenobarbitalis, etakrino rūgštis, alkoholis, sustiprėja hepatotoksinis poveikis. Kai vartojate kolestiraminą mažiau nei 1 valandą po paracetamolio vartojimo, pastarojo absorbcija gali sumažėti, o vartojant metoklopramidą, padidėja adsorbcija. Barbitūratai mažina karščiavimą mažinančius veiksmus. Nenaudokite kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Kartu vartojant salicilatus, nefrotoksiškumo rizika žymiai padidėja. Paracetamolis sustiprina antispazminių vaistų poveikį.

Specialios instrukcijos

Jis skiriamas atsargiai pacientams, kurių sutrikusi kepenų ir inkstų veikla, sergantiems Gilberto sindromu, gerybine hiperbilirubinemija, taip pat senyviems pacientams. Pavojus susirgti kepenimis padidėja pacientams, sergantiems alkoholine hemoze.

Iškreipia laboratorinius tyrimus gliukozės ir šlapimo rūgšties kiekiui nustatyti plazmoje.

Ilgai vartojant vaistą, būtina kontroliuoti periferinio kraujo vaizdą ir funkcinę kepenų būklę.

Paracetamolis yra methemoglobino susidarymo priemonė.

Jei atsiranda šalutinis poveikis, nutraukite vaisto vartojimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jei žindymo laikotarpiu būtina vartoti vaistą, žindymą reikia nutraukti.

Poveikio gebėjimui vairuoti transporto priemones ir mechanizmus ypatybės.

Klausimas apie galimybę užsiimti potencialiai pavojinga veikla, kuriai reikalingas didesnis dėmesys ir psichomotorinių reakcijų greitis, turėtų būti sprendžiamas tik įvertinus paciento individualią reakciją į vaistą..

Perdozavimas

Simptomai: odos blyškumas, prakaitavimas, galvos svaigimas, apetito stoka, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas, pailgėjęs protrombino laikas, vėliau pasireiškia skausmas kepenų srityje. Sunkiais atvejais išsivysto kepenų nepakankamumas, koma ir encefalopatija, atsiranda spengimas ausyse, oligurija, kolapsas, traukuliai..

Gydymas: skrandžio plovimas, druskingi vidurius laisvinantys vaistai, enterosorbentų vartojimas, metionino vartojimas per burną praėjus 8–9 valandoms po perdozavimo ir N-acetilcisteinas po 12 valandų. Papildomų terapinių priemonių poreikis (tolesnis metionino skyrimas, acetilcisteino vartojimas į veną) nustatomas atsižvelgiant į paracetamolio koncentracija kraujyje, taip pat laikas, praėjęs po vartojimo.

Išleidimo forma ir pakuotė

10 tablečių dedamos į lizdinės plokštelės pakuotes iš polivinilchlorido ar panašios importuotos plėvelės ir aliuminio folijos atspausdintos lakuotos ar panašios.

Pirminė pakuotė kartu su atitinkamu medicininio vartojimo instrukcijų skaičiumi valstybine ir rusų kalba dedama į gofruoto kartono dėžutę arba panašią.

Laikymo sąlygos

Laikyti sausoje, tamsioje vietoje, ne aukštesnėje kaip 25 ºС temperatūroje.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje!

Tinkamumo laikas

Nenaudoti pasibaigus tinkamumo laikui.

Vaistinių atostogų sąlygos

Gamintojas

LLP "Pavlodaro farmacijos fabrikas"

Kazachstanas, Pavlodar, 140011, st. Kamzina, 33 m

Pakuotojas

LLP "Pavlodaro farmacijos fabrikas".

Kazachstanas, Pavlodar, 140011, st. Kamzina, 33 m.

Registracijos pažymėjimo turėtojas

„Pavlodar“ farmacijos gamyklos LLP, Kazachstanas

Organizacijos, priimančios vartotojų pretenzijas dėl gaminių (prekių) kokybės Kazachstano Respublikoje, adresas

PARACETAMOLIS

Veiklioji medžiaga

Vaisto sudėtis ir forma

◊ Tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, plokščios cilindrinės, su kūgine plokštele, kurios įpjova yra vienoje pusėje, o kitoje - graviūra „R“..

1 skirtukas.
paracetamolio500 mg

Pagalbinės medžiagos: bulvių krakmolas - 30,2 mg, povidonas K30 - 14,3 mg, magnio stearatas - 4,4 mg, stearino rūgštis - 1,1 mg..

10 vienetų. - lizdinės plokštelės pakuotės (1) - kartoninės pakuotės.
10 vienetų. - lizdinės plokštelės (2) - kartoninės pakuotės.

farmakologinis poveikis

Analgetikas karščiavimą mažinantis vaistas. Jis turi analgezinį, karščiavimą mažinantį ir silpną priešuždegiminį poveikį. Veikimo mechanizmas susijęs su prostaglandinų sintezės slopinimu. Tai yra pagrindinis poveikis pagumburio termoreguliacijos centrui..

Farmakokinetika

Išgėrus, paracetamolis greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto, daugiausia plonojoje žarnoje, daugiausia pasyvaus transportavimo būdu. Vienkartinė 500 mg C max dozė plazmoje pasiekiama po 10–60 minučių ir yra apie 6 μg / ml, po to pamažu mažėja ir po 6 valandų ji būna 11–12 μg / ml..

Jis plačiai pasiskirsto audiniuose ir daugiausia kūno skysčiuose, išskyrus riebalinį audinį ir smegenų skysčius.

Baltymai jungiasi mažiau nei 10% ir perdozavus šiek tiek padidėja. Sulfato ir gliukuronido metabolitai neprisijungia prie plazmos baltymų net ir santykinai didelėse koncentracijose.

Paracetamolis daugiausia metabolizuojamas kepenyse konjuguojant su gliukuronidu, konjuguojant su sulfatu ir oksidacijos būdu, dalyvaujant mišriems kepenų oksidazės ir citochromo P450.

Neigiamą poveikį turintis hidroksilintas metabolitas - N-acetil-p-benzochinoneiminas, kurio kepenyse ir inkstuose susidaro labai nedideli kiekiai veikiant mišrioms oksidazėms ir kuris paprastai yra detoksikuojamas, jungiantis prie glutationo, gali kauptis perdozavus paracetamolio ir sukelti audinių pažeidimus..

Suaugusiesiems dauguma paracetamolio jungiasi su gliukurono rūgštimi ir, mažesniu mastu, su sieros rūgštimi. Šie konjuguoti metabolitai neturi biologinio aktyvumo. Neišnešiotiems kūdikiams, naujagimiams ir pirmaisiais gyvenimo metais vyrauja sulfatų metabolitas..

T 1/2 yra 1-3 valandos, pacientams, sergantiems kepenų ciroze, T 1/2 yra šiek tiek didesnis. Inkstų paracetamolio klirensas yra 5%.

Jis išsiskiria su šlapimu daugiausia konjuguotų gliukuronidų ir sulfatų pavidalu. Mažiau nei 5% išsiskiria kaip nepakitęs paracetamolis.

Indikacijos

Kontraindikacijos

Dozavimas

Viduje ar tiesiosios žarnos suaugusiesiems ir paaugliams, kurių kūno svoris didesnis kaip 60 kg, naudojama vienkartinė 500 mg dozė, vartojimo dažnis yra iki 4 kartų per parą. Maksimali gydymo trukmė yra 5–7 dienos.

Maksimalios dozės: vienkartinės - 1 g, kasdien - 4 g.

Vienkartinės dozės išgerti 6–12 metų vaikams - 250–500 mg, 1-5 metų - 120–250 mg, nuo 3 mėnesių iki vienerių metų - 60–120 mg, iki 3 mėnesių - 10 mg / kg. Vienkartinės dozės rektaliniam vartojimui 6–12 metų vaikams - 250–500 mg, 1-5 metų - 125–250 mg.

Vartojimo dažnis yra 4 kartus per dieną, darant bent 4 valandų pertrauką, ilgiausia gydymo trukmė - 3 dienos.

Didžiausia dozė: 4 vienkartinės dozės per dieną.

Šalutiniai poveikiai

Iš virškinimo sistemos: retai - dispepsiniai simptomai, ilgai vartojant dideles dozes - hepatotoksinis poveikis.

Iš hemopoetinės sistemos: retai - trombocitopenija, leukopenija, pancitopenija, neutropenija, agranulocitozė.

Alerginės reakcijos: retai - odos bėrimas, niežėjimas, dilgėlinė.

Vaistų sąveika

Kartu vartojant mikrosominius kepenų fermentus su induktoriais, turinčiais hepatotoksinį poveikį, yra rizika sustiprinti paracetamolio hepatotoksinį poveikį..

Kartu vartojant antikoaguliantus, gali šiek tiek ar vidutiniškai pailgėti protrombino laikas.

Kartu vartojant anticholinerginius vaistus, sumažėja paracetamolio absorbcija.

Kartu vartojant geriamuosius kontraceptikus, paspartėja paracetamolio pašalinimas iš organizmo, gali sumažėti jo analgezinis poveikis..

Kartu vartojant urososurinius vaistus, jų efektyvumas mažėja.

Kartu vartojant aktyvuotos anglies, sumažėja paracetamolio biologinis prieinamumas.

Kartu vartojant diazepamą, diazepamo ekskrecija gali sumažėti.

Yra pranešimų apie galimybę sustiprinti mielodepresinį zidovudino poveikį kartu vartojant paracetamolį. Aprašytas sunkaus toksinio kepenų pažeidimo atvejis..

Aprašomi toksinio paracetamolio poveikio atvejai, kai kartu vartojama izoniazido..

Kartu vartojant karbamazepiną, fenitoiną, fenobarbitalį, primidoną, paracetamolio efektyvumas mažėja dėl padidėjusio jo metabolizmo (gliukuronizacijos ir oksidacijos procesų) ir išsiskyrimo iš organizmo. Aprašomi hepatotoksiškumo atvejai, kai kartu vartojamas paracetamolis ir fenobarbitalis..

Kai vartojate kolestiraminą mažiau nei 1 valandą po paracetamolio vartojimo, sumažėja pastarojo absorbcija..

Vartojant kartu su lamotriginu, vidutiniškai padidėja lamotrigino išskyrimas iš organizmo.

Kartu vartojant metoklopramidą, padidėja paracetamolio absorbcija ir padidėja jo koncentracija kraujo plazmoje..

Kartu vartojant probenecidą, sumažėja paracetamolio klirensas; kartu su rifampicinu, sulfinpirazonu - padidėja paracetamolio klirensas dėl padidėjusio jo metabolizmo kepenyse.

Kartu vartojant etinilestradiolį, padidėja paracetamolio absorbcija iš žarnyno.

Specialios instrukcijos

Jis atsargiai skiriamas pacientams, kurių sutrikusi kepenų ir inkstų veikla, sergantiems gerybine hiperbilirubinemija, taip pat senyviems pacientams..

Ilgai vartojant paracetamolį, būtina kontroliuoti periferinio kraujo vaizdą ir kepenų funkcinę būklę..

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Paracetamolis kerta placentos barjerą. Iki šiol neigiamas paracetamolio poveikis žmogaus vaisiui nebuvo nustatytas.

Paracetamolis patenka į motinos pieną: piene yra 0,04–0,23% motinos išgertos dozės..

Jei nėštumo ir žindymo laikotarpiu reikia vartoti paracetamolį (maitinant krūtimi), turite atidžiai pasverti numatomą gydymo naudą motinai ir galimą pavojų vaisiui ar vaikui..

Eksperimentiniais tyrimais nenustatytas embriotoksinis, teratogeninis ir mutageninis paracetamolio poveikis.

Paracetamolio tabletės suaugusiesiems: vartojimo instrukcijos, kas padeda, kaina, sudėtis

Informacija teikiama tik informaciniais tikslais, rekomenduojama ekspertų konsultacija..

Yra labai mažai žmonių, kurie niekada neturėjo gripo ir ARI. Dažnai didžioji dalis gyventojų serga rudenį ir žiemą, kai gatvė lyja ir vėsu.

Visi yra susipažinę su gerklės skausmu, galvos skausmu, kosuliu, sloga, karščiavimu. Aš nenoriu nei dirbti, nei ilsėtis. Miegoti sunku, nes kankina nosis ir aukšta kūno temperatūra. Tokiose situacijose išgelbėjamos suaugusiems skirtos paracetamolio tabletės. Naudojimo instrukcijos, kas padeda, sudėtis, dozavimas - apie tai mes visi kalbame straipsnyje.

Turinys:

Naudojimo instrukcijos

Tabletėse esantis paracetamolis yra išduodamas vaistinėse be gydytojo recepto. Prieš naudojimą atidžiai perskaitykite instrukcijas. Reikia atsiminti - pakartotinai vartoti didelėmis dozėmis nerekomenduojama. Žemiau yra paracetamolio tablečių vartojimo suaugusiesiems instrukcijos. Vadovaudamiesi tuo, pabandykite laikytis tam tikrų taisyklių:

  • vartoti tik po valgio;
  • nuplauti dideliu kiekiu šilto vandens;
  • rekomenduojama kramtyti tabletę;
  • geriausia 1-2 valandas po valgymo;
  • nepageidautinas gydymas antispazminiais vaistais, nes jie uždelsia Paracetamolio veikimo pradžią;
  • tokie vaistai kaip aktyvuota anglis žymiai sumažina absorbciją kraujyje.

Nėštumo metu

Medicinos praktikoje paracetamolis naudojamas kaip karščiavimą mažinantis, priešuždegiminis ir analgetikas. Iki šios dienos nepageidaujamo poveikio vaisiui nebuvo.

Paracetamolis vartojamas tiek nėštumo metu, tiek maitinant krūtimi. Prieš pradėdami vartoti vaistą, būtinai pasitarkite su specialistu!

Dozavimas

  • Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų vaikai - vienkartinė vaisto dozė yra 500–1000 mg (1–2 tabletės). Didžiausia paros dozė siekia 4 g.
  • Vaikams nuo 6 iki 12 metų - vienkartinė dozė yra 250 - 500 mg (1/2 - 1 tabletė). Didžiausia paros dozė siekia 2 g.
  • Vaikams nuo 1 iki 5 metų - dozes nustato tik gydantis gydytojas.
  • Pakartokite vieną dozę kas 4-6 valandas, bet ne daugiau kaip keturis kartus per dieną.

Paracetamolio vartojimas simptominiam karščiavimo gydymui yra ne ilgesnis kaip 3 dienos. Skausmui malšinti ne ilgiau kaip 5 dienas.

Norėdami pratęsti vartojimo kursą ir padidinti dozę, turite kreiptis į specialistą.

Struktūra

Paracetamolis - kartaus skonio baltos spalvos tabletės, kartais turinčios kreminį ar rausvą atspalvį.

Vienoje tabletėje yra:

  • paracetamolis - veiklioji medžiaga 200 ir 500 mg;

Kurias vaistines geriau pirkti + kaina

Šiandien bet kurioje vaistinėje yra paracetamolio. Maža kaina bus prieinama kiekvienam pirkėjui. 10 500 mg tablečių kaina svyruoja nuo 2 iki 29 rublių. Palankiausias kainas siūlo tokios internetinės vaistinės:

Atsiliepimai

Gydytojai juokauja, kad jei paracetamolis yra jūsų namų medicinos kabinete, yra galimybė nugalėti beveik pusę ligų.

Žemiau yra specialistų gydytojų apžvalgos apie vaistą.

Medicinos specialistų atsiliepimai

Zverkovas A.S. Puikus karščiavimą mažinantis vaistas. Tinka naudoti skirtingose ​​amžiaus grupėse. Mano praktikoje paskyrus vaistą nebuvo daromas neigiamas šalutinis poveikis. Puiki kaina. Taip, ir bet kurioje vaistinėje jis parduodamas.

Gorshenina J. A. Paracetamolis - vaistas, kurio laikas patikrintas. Jie taip pat elgėsi su manimi vaikystėje. Kartais reikia duoti vaikams Paracetamolio 1/2 tablečių, jei šiuolaikiniai vaistai negali susitvarkyti. Alerginių reakcijų nepastebėta. Jis pradeda veikti gana greitai ir efektyviai.

Khrestanov A. S. Vienas iš labiausiai paplitusių ir labiausiai vartojamų narkotikų. Paracetamolis yra nepakeičiamas vaistas daugelyje namų vaistų parduotuvių. Dažnai vartojamas kaip karščiavimas. Kitas vaistas gali būti naudojamas kaip analgetikas. Tačiau nepamirškite stebėti dozavimo.

Zinchenko A. V. Paracetamolis ENT praktikoje naudojamas esant aukštai temperatūrai skausmui malšinti ir pooperaciniu laikotarpiu. Kaina yra tiesiog juokinga, o kokybė daugelį dešimtmečių buvo aukščiausio lygio. Iš trūkumų, ko gero, tik kartaus tablečių skonio.

Žmonių atsiliepimai

„Kiek žmonių, tiek nuomonių“, - sako patarlė. Tačiau „Paracetamolis“ turi daugiau teigiamų, nei neigiamų atsiliepimų.

Catherine K. Nėštumo metu buvo paskirtas paracetamolis. Šiuo laikotarpiu nuo temperatūros ir galvos skausmo nieko daugiau neįmanoma. Padeda greitai ir ilgai trunka. Vis dar sutinku, daugiausia dėl dantų skausmo.

Irina K. Galima įsigyti bet kuriame namų medicinos kabinete. Jį naudoja suaugusieji ir labai maži vaikai. Per pastaruosius kelerius metus girdėjau daugybę istorijų ir rekomendacijų, susijusių su „Paracetamoliu“. Bet aš labai pozityviai vertinu jį. Įperkamas ir nebrangus karščiavimas.

Tatjana S. Paracetamolis mane ne kartą išgelbėjo. Kai karščiuoja, paracetamolis yra pirmas dalykas, kuris greitai padeda. Tai labai palengvina galvos skausmą. O esant aukštai temperatūrai, atsiranda ir raumenų skausmas. Ilgai pastebėjau, pigu - ne visada blogai.

Natalija V. Dabar tikriausiai visi skausmą malšinantys vaistai yra gaminami Paracetamolio pagrindu. Jis įtrauktas į daugumą antivirusinių, peršalimo ir populiariausių vaistų. Kodėl permokėti? Dėl prekės ženklo? Visada vaistinėje perku laiko patikrintą paracetamolį - dažniausiai pasitaikantį, naminį, pigų. Verta nė cento. Aš imuosi su ūmiomis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis, kai reikia nuleisti aukštą temperatūrą, jei skauda galvą ar vargina dantys. Tinka palengvinti sąnarių skausmus. Nuo peršalimo jis yra tiesiog nepakeičiamas. Tiek karščiavimą mažinantys, tiek analgetikai. Stebuklingas įrankis. Paracetamolis puikiai sumažina temperatūrą, tačiau su skausmu jis, žinoma, dar blogiau. Aš sakau tau tik savo jausmus.

Svetlana M. Paracetamolą mama gydė kaip vaiką. Gerai padėjo nuo peršalimo ligų. Dabar ji pati tapo mama. Aš „gydau“ vaiką patikimu mūsų paracetamoliu. Jis nepadarė jokio kenksmingo poveikio kūnui nei man, nei visai mano šeimai. Aš patariu visiems.

Vaizdo įrašas

Žemiau yra trumpas vaizdo įrašas apie vaistą.

Indikacijos

Paracetamolis yra įprastas ne narkotinis analgetikas. Jis yra įtrauktas į svarbiausių Pasaulio sveikatos organizacijos vaistų sąrašą..

Nustatyta, kad paracetamolis yra silpnas prostaglandinų biosintezės inhibitorius, todėl jo blokuojamasis poveikis skausmo ir temperatūros reakcijų tarpininkų prostaglandinų sintezei yra didesnis centrinėje nervų sistemoje nei periferijoje. Tai paaiškina ryškų skausmą malšinančio vaisto buvimą ir labai silpną priešuždegiminį poveikį..

Paracetamolis praktiškai nesijungia su plazmos baltymais, lengvai prasiskverbia pro kraujo-smegenų barjerą ir yra beveik tolygiai pasiskirstęs smegenyse. Vaistas pradeda greitą karščiavimą mažinantį ir analgezinį poveikį po 20-30 minučių ir toliau veikia maždaug 4 valandas. Visiško vaisto pašalinimo laikotarpis yra vidutiniškai 4,5 valandos. Vaistas daugiausia pašalinamas per inkstus (98%), didžioji suvartotos dozės dalis yra biotransformuojama kepenyse..

Paracetamolis praktiškai neturi jokio poveikio skrandžio gleivinei ir nesukelia opinio poveikio. Tai taip pat paaiškina bronchų spazmo nebuvimą, kuris leidžia vartoti paracetamolį pacientams, sergantiems bronchine astma.

Skirtingai nuo aspirino, vaistas nedaro įtakos kraujodaros sistemai ir kraujo krešėjimui. Šie pranašumai ir didelis terapinio paracetamolio poveikio planas leido jam užimti tinkamą vietą tarp kitų ne narkotinių analgetikų..

Paracetamolis naudojamas:

  • pakilusi temperatūra;
  • peršalimas;
  • infekcinės ir uždegiminės ligos;
  • galvos skausmas;
  • Dantų skausmas
  • migrena;
  • mialgija;
  • neuralgija;
  • algodismenorea;
  • skausmas, susijęs su traumomis;
  • nudegimai;
  • osteoartrozė;
  • febrilinis sindromas;
  • menstruacijų metu;
  • su pagiriomis žymiai pagerina bendrą organizmo būklę.

Kontraindikacijos

Tikriausiai bet kuris vaistas turi tam tikrų kontraindikacijų. Ir Paracetamolis nėra išimtis.

Pagrindinės kontraindikacijos yra:

  • individualus veikliosios medžiagos ar kitos sudėties ingrediento netoleravimas;
  • sutrikusi inkstų ar kepenų veikla (inkstų ar kepenų nepakankamumas);
  • anemija;
  • kūdikio amžius (iki mėnesio).

Labai atsargiai vartokite paracetamolį kartu su:

  • virusinis hepatitas;
  • alkoholinis kepenų pažeidimas;
  • gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas;
  • alkoholizmas;
  • nėštumas
  • žindymo metu.

Šalutiniai poveikiai

Kartais vartojant vaistą atsiranda šis šalutinis poveikis:

  • retai galima pastebėti dispepsinius simptomus;
  • hepatotoksinis poveikis;
  • pykinimas;
  • vėmimas
  • pilvo skausmas;
  • retai trombocitopenija;
  • leukopenija;
  • pancitopenija;
  • neutropenija;
  • agranulocitozė;
  • retai sukelia alergines reakcijas, kurias lydi odos išbėrimas, niežėjimas, dilgėlinė;
  • kai vartojama didelėmis dozėmis - intersticinis nefritas, papiliarinė nekrozė;
  • ypač retas anafilaksinis šokas;
  • bronchų spazminis sindromas (retas).

Kartu vartojant vaistą su etanoliu (alkoholiu), padidėja pankreatito rizika.

Jei atsižvelgsite į šalutinį narkotiko poveikį, vairuodami ir dirbdami su pavojingais mechanizmais turite būti atsargūs.

Perdozavimas

Perdozavus paracetamolio, atrodo:

Praėjus 1-2 dienoms po apsinuodijimo, pastebimi kepenų pažeidimo požymiai. Retais, sunkiais atvejais išsivysto kepenų nepakankamumas.

Suaugusiems žmonėms toksinis poveikis galimas išgėrus 10–15 g. Kepenų pažeidimas pastebimas po 1–6 dienų. Retai kepenų funkcijos sutrikimas vystosi ypač greitai, be to, jį komplikuoja inkstų nepakankamumas.

Skrandžio plovimą būtina skubėti per pirmąsias 4 valandas po apsinuodijimo, išgerti adsorbentų ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Analogai

Vaistai yra suskirstyti į sinonimus ir analogus. Sinonimų struktūra apima vieną ar keletą identiškų aktyvių cheminių medžiagų, turinčių gydomąjį poveikį žmonėms. Analogai yra vaistai, kurių sudėtyje yra skirtingų veikliųjų medžiagų, tačiau jie skiriami toms pačioms ligoms gydyti..

Čia yra keli paracetamolio analogai pagal veikliąją medžiagą:

  • „Panadol“. Iš pirmo žvilgsnio tas pats vaistas. Veiklioji medžiaga yra paracetamolis, tačiau soda (natrio bikarbonatas) yra įtraukta į kompoziciją. Todėl paracetamolis geriau absorbuojamas į stemplę ir atitinkamai veikia greičiau. Panadol gamina Europos vaistų kompanijos, o tai daro tiesioginę įtaką jo kainai. Vidutinė 12 tablečių pakuotės kaina yra 44 rubliai.
  • Efferalganas. Veiklioji medžiaga yra tas pats paracetamolis. Vaistas skiriamas ligoms, kurias lydi skausmas ir karščiavimas. Su galvos, dantų, raumenų skausmais, neuralgija, radikulitu, kartu su sąnarių skausmais. Naudoti Efferalgan yra maloniau. Vidutinė kaina yra 146 rubliai.
  • „Akamol-Teva“. Analgetikas karščiavimą mažinantis vaistas. Mažina karščiavimą. Jis turi karščiavimą mažinantį poveikį, tačiau kovojant su priešuždegiminiu procesu, jis neduoda rezultato. Remiantis liudijimais, vaistas yra šiek tiek prastesnis nei Paracetamolis. Vidutinė kaina yra apie 83 rubliai.

DUK: Dažniausiai užduodami klausimai

Ar paracetamolis padeda nuo galvos skausmo??

Vaistas tikrai sugeba susidoroti su tokiais nemaloniais simptomais, tačiau kiekvienas organizmas yra individualus ir kažkas pradeda veikti greičiau, kažkas lėčiau.

Ar paracetamolis padeda nuo peršalimo ligų?

Tai tikrai padeda. Tai mažina karščiavimą. Bet pačiam gripo virusu ir SARS rekomenduojama kovoti su antibiotikų pagalba, kuriuos skiria specialistas.

Ar leidžiama derinti narkotiką su alkoholiu?

Paracetamolio derinimas su alkoholiu daro didžiulę žalą kepenims ir sutrikdo jos funkcionavimą..

Ar nėštumo metu galiu gerti paracetamolį??

Paracetamolis skiriamas nėštumo metu ir žindymo metu. Iki šiol nepageidaujamo poveikio vaisiui nebuvo..

Po kurio laiko leidžiama pakartoti priėmimą?

Pakartotinai imamas kas 4-6 valandas, bet ne daugiau kaip keturis kartus per dieną.

Ar priimtina vartoti paracetamolį kartu su antibiotikais?

Gydytojai leidžia vartoti Paracetamol kartu su antibiotikais.

Vienintelė sąlyga yra nenaudoti tuščiu skrandžiu ir bent 20–30 minučių stebėti intervalą tarp jų dozių.

Kiek paracetamolio tablečių galima skirti vaikams?

  • Vaikams nuo 12 metų - vienkartinė vaisto dozė yra 500 - 1000 mg (1 - 2 tabletės). Didžiausia paros dozė siekia 4 g.
  • Vaikams nuo 6 iki 12 metų - vienkartinė dozė yra 250 - 500 mg (1/2 - 1 tabletė). Didžiausia paros dozė siekia 2 g.
  • Vaikams nuo 1 iki 5 metų dozę nurodo tik gydantis gydytojas.

Kiek laiko reikia veikti?

Paracetamolis pasižymi karščiavimą mažinančiu ir analgetiniu poveikiu vidutiniškai po 30 minučių.