Paracetamolis padeda nuo galvos skausmo

Paracetamolis - vaistas, turintis karščiavimą mažinantį ir vidutinį analgezinį poveikį.

Vaistas neturi priešuždegiminio poveikio, nes nedaro įtakos prostaglandinų gamybai kituose kūno audiniuose, todėl jis neturi neigiamos įtakos vandens-druskos metabolizmui (paracetamolis nesukelia vandens ir natrio susilaikymo), taip pat skrandžio ir žarnyno gleivinėms..

Paracetamolis: išsiskyrimo sudėtis ir forma

Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Vaisto sudėtyje yra papildomų komponentų: bulvių krakmolo, želatinos, stearino rūgšties, laktozės (pieno cukraus). Paracetamolis tiekiamas tabletėmis (200 mg, 325 mg, 500 mg)..

Paracetamolis: indikacijos

Vaistas vartojamas norint greitai pašalinti skausmą, įskaitant galvos skausmą, dantų skausmą, neuralgiją (skausmą su nervų pažeidimais), raumenų, reumatinį skausmą, menstruacinį skausmą, deginimo skausmą, traumas.

Jo taip pat galima vartoti siekiant sumažinti karščiavimą ir karščiavimą sergant uždegiminėmis ligomis..

Paracetamolis: kontraindikacijos

Paracetamolis yra draudžiamas esant padidėjusiam jautrumui (alergijai) paracetamoliui, netoleravimui bet kokių ingredientų, inkstų ir (arba) kepenų funkcijos sutrikimui (sunkiems sutrikimams). Vaistas neskiriamas vaikams iki trejų metų.

Vaisto negalima vartoti kartu su vaistais, kuriuose taip pat yra paracetamolio.

Paracetamolis nėštumo ir žindymo metu

Paracetamolį nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti galima tik pagal gydytojo nurodymus.

Paracetamolis: instrukcija

Paracetamolio tabletės yra skirtos vartoti per burną 1–2 valandas po valgio ir su dideliu kiekiu skysčių.

Suaugusiems ir senyvo amžiaus pacientams, taip pat vyresniems vaikams (nuo 12 metų) skiriama 500–1000 mg, kas 4–6 valandų pertrauka. Didžiausia per parą galima išgerti 4 g dozę. Tarpas tarp Paracetamolio tablečių dozių neturėtų būti mažesnis kaip 4 valandos. Žmonėms, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, sergantiems Gilberto sindromu, senyviems pacientams reikia sumažinti bendrą paros dozę arba atitinkamai padidinti intervalą tarp dozių..

Paracetamolis vaikams: ikimokyklinio amžiaus vaikams (3–6 metų arba sveriantiems 15–22 kg) skiriama 250 mg x 4 kartus per parą (1000 mg / per dieną) dozė. Vaikams nuo 6 iki 9 metų (arba iki 30 kg) yra skiriama 1500 mg per parą, padalijant į 4 dozes. Vaikams nuo 9 iki 12 metų (arba iki 40 kg) - 500 mg x 4 kartus per dieną (2000 mg / per dieną). Tarpas tarp kiekvienos Paracetamolio tablečių dozės turėtų būti ne mažesnis kaip 4 valandos.

Aukščiau nurodytos dozės yra draudžiamos. Kiek galima išgerti paracetamolio? Gydytojai nerekomenduoja vartoti vaisto ilgiau kaip penkias dienas kaip anestetiką, o ilgiau kaip tris dienas - kaip karščiavimą mažinantis vaistas, nepaskirdami ir nepastebėdami gydytojo.

Paracetamolis ir alkoholis

Būtinai patikrinkite visų vartojamų vaistų sudėtį, jei anksčiau vartojote alkoholį. Juose gali būti paracetamolio. Jo pavojus slypi tuo, kad vaistas ilgą laiką iš organizmo pasišalina skirtingais būdais: per inkstus ir kepenis.

Jo poveikis gali būti išreikštas dilgėline ar pykinimu. Bet visų pirma, pasekmės susijusios su kepenimis. Paracetamolis po alkoholio turi rimtą šalutinį poveikį. Rimčiausia galima paracetamolio ir alkoholio vartojimo pasekmė yra toksinis toksinis hepatitas. Antrasis neigiamų pasekmių variantas yra kepenų nepakankamumas. Garantuota šios diagnozės, kaip ir hepatito, atsiradimas yra realus tik dviem atvejais: pertraukų metu vienu metu vartojant mažas alkoholio ir paracetamolio dozes arba laikui bėgant naudojant didelę alkoholio dozę ir stiprią vaisto dozę..

Paracetamolis: perdozavimas

Paracetamolio perdozavimo požymiai: kasos skausmas, vėmimas, odos blyškumas, apetito stoka. Po 1-2 dienų gali atsirasti hepatonekrozės (kepenų sunaikinimo) požymių, kurių sunkumas tiesiogiai priklauso nuo perdozavimo laipsnio. Sunkiausiais atvejais išsivysto kepenų nepakankamumas, koma.

Jei įtariate per didelę vaistų dozę, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją. Toksiškas „Paracetamolio“ poveikis pastebimas suaugusiesiems, išgėrus didesnę kaip 10–15 g dozę.

Gydymas perdozavus: nukentėjusiajam turėtų būti atliekamas skubus skrandžio plovimas (per pirmąsias keturias valandas po apsinuodijimo), paskirta sorbentų (pavyzdžiui, aktyvuotos medžio anglies). Praėjus 8–9 valandoms po tariamo perdozavimo, tirpalai (unitiolis, glutation-metionino pirmtakai) ir po dienos - N-acetilcisteinas. Būtinai pasitarkite su gydytoju.

Paracetamolis: šalutinis poveikis

Rekomenduojamomis dozėmis paracetamolis paprastai yra gerai toleruojamas ir retai sukelia nepageidaujamas reakcijas. Galimas šalutinis poveikis: alerginės apraiškos (odos išbėrimas, paraudimas, dilgėlinė, niežėjimas, angioneurozinė edema), daugiaformė eritema (įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą), pykinimas, Lyelio sindromas (alerginis bulių dermatitas), galvos svaigimas, kasos skausmas. (anemija), padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas, hepatonekrozė (kepenų audinio irimas), endokrininės sistemos sutrikimai (hipoglikemija - cukraus lygio sumažėjimas), trombocitopenija (trombocitų skaičiaus sumažėjimas), agranulocitozė (granulocitų skaičiaus sumažėjimas), nemiga. Ilgai vartojant dideles Paracetamolio dozes, padidėja kepenų, inkstų ir kraujodaros sutrikimo tikimybė..

Paracetamolis: analogai

Aspirinas - naudojamas įvairių etiologijų ir karščiavimo būklės skausmo sindromui palengvinti.

Panadolis - vartojamas galvos skausmams, migrenos priepuoliams ir į migreną panašiems skausmams pašalinti; skausmo sindromas, susijęs su reumatiniais skausmais ir neuralgija; danties skausmas. Panadol taip pat naudojamas siekiant palengvinti gripo ir ūminių kvėpavimo takų virusinių infekcijų simptomus, jis vartojamas kaip karščiavimas..

Legali informacija. Šiame straipsnyje pateikiama bendroji pagrindinė informacija ir jis neturėtų būti aiškinamas kaip alternatyva medicinos patarimams. HB neatsako už jokias skaitytojo diagnozes, pagrįstas svetainės medžiaga. HB taip pat neatsako už kitų interneto šaltinių, kurių nuorodos pateikiamos šiame straipsnyje, turinį. Jei nerimaujate dėl savo sveikatos, pasitarkite su gydytoju..

Kaip gerti Paracetamolio tabletes ir kiek laiko jos veikia

Paracetamolis yra analgetikas, vartojamas šaltkrėčiui ir karščiavimui, taip pat kai kuriems skausmo sindromams gydyti. Jis tiekiamas tablečių, žvakučių ir sirupo pavidalu. Šis vaistas gali būti saugiai vadinamas vienu saugiausių iš analogų farmacijos rinkoje, nes jis gali būti naudojamas tiek suaugusiesiems, tiek vaikams..

Kodėl jis gali atsikratyti Paracetamolio?

  • nugaros, skrandžio, raumenų audinio, dantų, galvos skausmas,
  • temperatūra,
  • kai kurių rūšių artritas ir kitos uždegiminės ligos.

Vaistas ilgą laiką buvo sėkmingai naudojamas esant skausmo sindromui ir uždegiminiam procesui, jis taip pat sugeba normalizuoti slėgį. Paracetamolis dažniausiai vartojamas peršalus ir sunkiai jaučiant galvą. Keista, bet yra praktika naudoti tokį vaistą net spuogų neutralizavimui.

Jis veikia blokuodamas skausmo sindromą veikdamas prostaglandinus. Vaistas skiriamas norint sumažinti temperatūrą peršalus. Tokiu atveju jis veikia tam tikrą smegenų sritį, pašalindamas šilumą.

Paracetamolis. funkcijos

Paracetamolio negalima vartoti daugiau kaip 6 tabletes per dieną, taip pat norint sumažinti vaistą ilgiau nei 3 dienas. Neutralizuojant skausmą, Paracetamolis negeriamas ilgiau kaip 4-5 dienas.

Kaip vartoti paracetamolį peršalus

Vaistas geriamas per valandą po pagrindinio valgio, nuplaunamas dideliu kiekiu geriamojo vandens. Šios rekomendacijos laikymasis gali padėti per trumpą laiką padidinti terapinį poveikį..

Paaugliams ir suaugusiesiems didžiausia dozė yra 4 g. Skaičiuojant svarbu atsižvelgti į asmens svorį. Vaikams - iki 10 mg, anksčiau dalijant į keturias dozes.

Priėmimo trukmė neturėtų būti ilgesnė kaip 5 dienos, kai kuriais atvejais - iki 7 dienų, o trečią dieną pacientas turėtų žymiai pagerinti savijautą. Jei taip neatsitiks, turėtumėte nuskambėti žadintuvu ir nedelsdami kreiptis į siaurą dėmesį kreipiantį specialistą.

Vaistas gali būti naudojamas kūno temperatūrai sumažinti, tačiau mažesnio nei 38 laipsnių laipsnio nerekomenduojama mažinti. Tai sumažina karščiavimą ir palengvina skausmą (lengvą ar vidutinį skausmą). Kai kuriais atvejais dažnai mažiems vaikams skiriama paracetamolio kartu su Ibuprofenu. Neverta savarankiškai naudoti tokios poveikio schemos, nes gali atsirasti nepageidaujamų padarinių.

Esant peršalimui, atsiranda gerklės skausmas, dažnai lydimas kosulio, tačiau „Paracetamol“ tabletės taip pat turi šiokį tokį poveikį šių simptomų pasireiškimui..

Pagrindinis paracetamolio vartojimo šaltuoju metu pranašumas yra karščiavimą mažinantis poveikis, pasiekiamas per palyginti trumpą laiką, o tai labai pagerina paciento savijautą..

Nuo migrenos ir dantų skausmo

Norint neutralizuoti smegenų skausmą, šis vaistas yra vienas iš receptų, nes jis yra kuo saugesnis organizmui. Jo darbas šiuo atveju yra nukreiptas į tam tikros smegenų dalies poveikį, dėl kurio skausmas pašalinamas.

Jei skauda dantis, tada Paracetamol turėtumėte vartoti daugiausia po valgio, nuplaudami jį pieno produktais, kad pasiektumėte greitą efektą. Svarbu žinoti, kad tokiais atvejais neturėtumėte viršyti leistinos dozės normos, o norint apsisaugoti nuo nepageidaujamų organizmo reakcijų, nerekomenduojama vartoti kelių skausmą malšinančių vaistų..

Dėl menstruacijų skausmo

Taip pat yra Paracetamolio vartojimo praktika, kai skausmas pasireiškia menstruacijų metu. Verta paminėti, kad tabletės gali pašalinti nedidelio ir vidutinio sunkumo skausmus, bet ne pagrindinę jų priežastį. Todėl prieš vartodami vaistą vis tiek turėtumėte pasitarti su šios srities specialistu. Įdomu žinoti, kad tokių tablečių vartojimas padeda sumažinti išskyras menstruacijų metu..

Paracetamolis paauglių spuogams gydyti

Labai dažnai paauglystėje berniukų ir mergaičių odos bėrimai atsiranda. Norint teisingai paskirti kokybišką terapiją šiuo atveju svarbu nustatyti pagrindinę ligos priežastį, kuriai padėti gali tik labai specializuotas specialistas. Norėdami vietoje išspręsti problemą, kaip priešuždegiminę ir antiseptinę kaukę galite naudoti Paracetamolio tabletes, sumaišytas su vandeniu..

Po tokios procedūros rekomenduojama tepti lengvą kremo tekstūrą, pasižyminčią priešuždegiminiu ir raminančiu poveikiu. Taigi, naudojant šį gydymo algoritmą, pagreitės odos gijimo procesas, išsausės uždegimo vietos.

Iš pagirių

Kai atsiranda pagirių sindromas, „Paracetamol“ tabletė daro stebuklus: blokuoja skausmą ir normalizuoja kraujospūdį. Vaistas nesuderinamas su alkoholiniais gėrimais, todėl verta apsvarstyti, kad nebūtų jokių kepenų ir inkstų komplikacijų.

Paracetamolio tabletė neveikia taip greitai, nes tai gali užtrukti 20-30 minučių. Kai kuriais atvejais tabletės gali veikti per valandą, atsižvelgiant į individualias kūno savybes. Norėdami padėti sumažinti temperatūrą ir pasiekti maksimalų efektą per trumpą laiką, turėtumėte gerti Paracetamol su nedideliu kiekiu geriamojo vandens.

Su dideliu skausmu

Esant stipriam skausmui, Paracetamolis vartojamas kartu su kitais kryptingais vaistais, tačiau jų sudėtyje turėtų būti skirtingos veikliosios medžiagos..

Vaikams

Paracetamolis sirupo pavidalu gali būti naudojamas vaikams nuo 3 mėnesių iki žemesnės kūno temperatūros, o jo pagrindu pagamintos žvakės taip pat naudojamos siekiant sumažinti skausmą (ypač dantis). Jei reikia, sirupas skiriamas 6 kartus per dieną reguliariais intervalais.

Paracetamolis ir nėštumas

Nėštumo metu toks vaistas vartojamas tik tuo atveju, jei yra skubus poreikis ir atitinkamos šios srities specialisto rekomendacijos. Pirmąjį trimestrą jo priėmimas yra griežtai draudžiamas. Žindymo metu taip pat nepageidautina vartoti Paracetamolio.

Kontraindikacijos ir šalutinis poveikis

Apriboti narkotiko vartojimą, ir geriau jo visiškai atsisakyti, turėtų būti:

  • inkstų ir kepenų patologiniai procesai,
  • cukrinis diabetas (dėl sirupo),
  • širdies ir kraujagyslių sistemos ligos,
  • alkoholizmas,
  • rūkymas,
  • skrandžio ir žarnyno patologiniai procesai,
  • nėštumas ir žindymo laikotarpis,
  • senatvė.
  • vartojant vaistą nėštumo metu, galimi patologiniai berniukų lytinių organų pokyčiai,
  • bronchų astma,
  • Egzema,
  • emocinio lygio sumažėjimas.

Suaugusiųjų paracetamolio ir kofeino vartojimas vienu metu suteikia maksimalų gydomąjį poveikį, sumažindamas temperatūrą ir skausmą. Neseniai praktikuojantys novatoriai bandė dirbti su tokiu terapinio efekto algoritmu..

Paracetamolis (500 mg)

Instrukcijų vadovas

  • Rusų kalba
  • қазақша

Prekinis pavadinimas

Tarptautinis nepatentuotas pavadinimas

Dozavimo forma

500 mg tabletės

Struktūra

Vienoje tabletėje yra

pagalbinės medžiagos: želatina, bulvių krakmolas, talkas, glicerinas, kalcio stearatas ir granuliuotas cukrus.

apibūdinimas

Tabletės yra apvalios formos, cilindro formos ir kūgiškos, baltos arba baltos spalvos su kreminiu ar rausvu atspalviu, rizikuojančios vienoje pusėje..

Farmakoterapinė grupė

Analgetikai. Analgetikai, karščiavimą mažinantys vaistai ir kt. Anilidai. Paracetamolis.

ATX kodas N02BE01

Farmakologinės savybės

Farmakokinetika

Išgertas paracetamolis greitai ir beveik visiškai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Didžiausia koncentracija kraujyje pasiekiama po 0,5–2 valandų. Paracetamolis greitai ir tolygiai pasiskirsto visame kūne. Plazmos baltymai jungiasi 10–15% suvartotos dozės. Pasiskirstymo tūrio ir biologinio prieinamumo vertės vaikams ir suaugusiesiems reikšmingai nesiskiria. Vaistas kerta placentos barjerą. Mažiau nei 1% suvartotos dozės patenka į motinos pieną. Paracetamolį metabolizuoja mikrosominiai kepenų fermentai. Apie 80% sudaro konjugatai su gliukurono rūgštimi ir sulfatai, iki 17% - hidroksilinami, susidarant aktyviems metabolitams, konjuguotiems su glutationu..

Perdozavus ar trūkstant glutationo, šie metabolitai gali sukelti kepenų nekrozę. Paracetamolio pusinės eliminacijos laikas yra 1,5–2,5 valandos. Jis gali padidėti pacientams, kuriems sutrikusi kepenų veikla, ir senyviems pacientams. Išgėrus 85–90% paracetamolio, išsiskiria su šlapimu gliukuronidų ir sulfatų pavidalu, o 3% nepakito. Jaunesniems kaip 10–12 metų vaikams konjugatų ir sulfatų susidarymas yra pagrindinis paracetamolio metabolizmo ir išsiskyrimo būdas. Vaikų hepatotoksinio poveikio tikimybė yra mažesnė nei suaugusiųjų.

Kiti suaugusiųjų ir vaikų farmakokinetiniai parametrai nesiskiria.

Farmakodinamika

Ne narkotinis analgetikas. Jis turi karščiavimą mažinantį ir analgezinį poveikį. Vaistas blokuoja ciklooksigenazę centrinėje nervų sistemoje, veikdamas skausmo ir termoreguliacijos centrus. Kūno šilumos praradimas karščiavimo metu padidėja dėl kraujagyslių išsiplėtimo ir padidėjusios periferinės kraujotakos. Uždegusiuose audiniuose ląstelių peroksidazės neutralizuoja paracetamolio poveikį ciklooksigenazei, o tai paaiškina beveik visišką vaisto priešuždegiminio poveikio nebuvimą.

Vartojimo indikacijos

infekcinės ir uždegiminės ligos, lydimos karščiavimo (ūminės kvėpavimo takų infekcijos, gripas, vaikų infekcijos, reakcijos po vakcinacijos)

įvairaus pobūdžio lengvo ar vidutinio sunkumo skausmo sindromas, įskaitant galvos skausmą, danties skausmą, neuralgiją, algomenorėją, traumų skausmą, nudegimus, mialgiją.

Dozavimas ir vartojimas

Suaugusiesiems ir vyresniems nei 15 metų vaikams - vienkartinė geriamoji 500 mg dozė; didžiausia vienkartinė dozė yra 1000 mg. Didžiausia paros dozė yra 4000 mg.

6–9 metų vaikai (22–30 kg kūno svorio: vienkartinė dozė priklauso nuo vaiko kūno svorio ir yra 250 mg, didžiausia paros dozė yra 1000–1500 mg; 9–12 metų amžiaus (kūno svoris iki 40 kg) vienkartinė dozė 500 mg, didžiausia paros dozė - 2000 mg; vyresniems nei 12 metų (sveriantiems daugiau nei 40 kg) vienkartinė 500 mg dozė, didžiausia paros dozė - 2000–4000 mg..

Rekomenduojamas intervalas tarp vaisto dozių yra 6-8 valandos (mažiausiai 4 valandos).

Gydymo trukmė yra ne daugiau kaip 3 dienos kaip karščiavimą mažinanti priemonė ir ne ilgesnė kaip 5 dienos kaip anestetikas.

Būtinybę tęsti gydymą vaistu nusprendžia gydytojas.

Šalutiniai poveikiai

iš virškinimo sistemos: pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas,

retai, ilgai vartojant - sutrikusi kepenų veikla

alerginės reakcijos: odos bėrimas, dilgėlinė, angioneurozinė edema, Quincke edema, Lyell sindromas

iš šlapimo sistemos: retai, ilgai vartojant, sutrikusi inkstų funkcija

iš kraujodaros sistemos: retai, ilgai vartojant, anemija, agranulocitozė, trombocitopenija.

Jei atsiranda nepageidaujamų reakcijų, nustokite vartoti vaistą ir pasitarkite su gydytoju.

Kontraindikacijos

padidėjęs jautrumas paracetamoliui ir kitiems vaisto komponentams

sunkus kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas

kraujo ligos, įskaitant anemiją

gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės fermento trūkumas

nėštumas ir žindymo laikotarpis

vaikai iki 6 metų.

Vaistų sąveika

Kol pacientas vartoja kitus vaistus, turite pasitarti su gydytoju. Kofeinas gali sustiprinti analgetinį paracetamolio poveikį. Paracetamolis gali sustiprinti netiesioginių antikoaguliantų, kumarino darinių, indolio poveikį. Kai skiriama didelėmis terapinėmis dozėmis ir kartu vartojami antihistamininiai vaistai, gliukokortikoidai, rifampicinas, fenobarbitalis, etakrino rūgštis, alkoholis, sustiprėja hepatotoksinis poveikis. Kai vartojate kolestiraminą mažiau nei 1 valandą po paracetamolio vartojimo, pastarojo absorbcija gali sumažėti, o vartojant metoklopramidą, padidėja adsorbcija. Barbitūratai mažina karščiavimą mažinančius veiksmus. Nenaudokite kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Kartu vartojant salicilatus, nefrotoksiškumo rizika žymiai padidėja. Paracetamolis sustiprina antispazminių vaistų poveikį.

Specialios instrukcijos

Jis skiriamas atsargiai pacientams, kurių sutrikusi kepenų ir inkstų veikla, sergantiems Gilberto sindromu, gerybine hiperbilirubinemija, taip pat senyviems pacientams. Pavojus susirgti kepenimis padidėja pacientams, sergantiems alkoholine hemoze.

Iškreipia laboratorinius tyrimus gliukozės ir šlapimo rūgšties kiekiui nustatyti plazmoje.

Ilgai vartojant vaistą, būtina kontroliuoti periferinio kraujo vaizdą ir funkcinę kepenų būklę.

Paracetamolis yra methemoglobino susidarymo priemonė.

Jei atsiranda šalutinis poveikis, nutraukite vaisto vartojimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jei žindymo laikotarpiu būtina vartoti vaistą, žindymą reikia nutraukti.

Poveikio gebėjimui vairuoti transporto priemones ir mechanizmus ypatybės.

Klausimas apie galimybę užsiimti potencialiai pavojinga veikla, kuriai reikalingas didesnis dėmesys ir psichomotorinių reakcijų greitis, turėtų būti sprendžiamas tik įvertinus paciento individualią reakciją į vaistą..

Perdozavimas

Simptomai: odos blyškumas, prakaitavimas, galvos svaigimas, apetito stoka, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas, pailgėjęs protrombino laikas, vėliau pasireiškia skausmas kepenų srityje. Sunkiais atvejais išsivysto kepenų nepakankamumas, koma ir encefalopatija, atsiranda spengimas ausyse, oligurija, kolapsas, traukuliai..

Gydymas: skrandžio plovimas, druskingi vidurius laisvinantys vaistai, enterosorbentų vartojimas, metionino vartojimas per burną praėjus 8–9 valandoms po perdozavimo ir N-acetilcisteinas po 12 valandų. Papildomų terapinių priemonių poreikis (tolesnis metionino skyrimas, acetilcisteino vartojimas į veną) nustatomas atsižvelgiant į paracetamolio koncentracija kraujyje, taip pat laikas, praėjęs po vartojimo.

Išleidimo forma ir pakuotė

10 tablečių dedamos į lizdinės plokštelės pakuotes iš polivinilchlorido ar panašios importuotos plėvelės ir aliuminio folijos atspausdintos lakuotos ar panašios.

Pirminė pakuotė kartu su atitinkamu medicininio vartojimo instrukcijų skaičiumi valstybine ir rusų kalba dedama į gofruoto kartono dėžutę arba panašią.

Laikymo sąlygos

Laikyti sausoje, tamsioje vietoje, ne aukštesnėje kaip 25 ºС temperatūroje.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje!

Tinkamumo laikas

Nenaudoti pasibaigus tinkamumo laikui.

Vaistinių atostogų sąlygos

Gamintojas

LLP "Pavlodaro farmacijos fabrikas"

Kazachstanas, Pavlodar, 140011, st. Kamzina, 33 m

Pakuotojas

LLP "Pavlodaro farmacijos fabrikas".

Kazachstanas, Pavlodar, 140011, st. Kamzina, 33 m.

Registracijos pažymėjimo turėtojas

„Pavlodar“ farmacijos gamyklos LLP, Kazachstanas

Organizacijos, priimančios vartotojų pretenzijas dėl gaminių (prekių) kokybės Kazachstano Respublikoje, adresas

Kiek paracetamolio tablečių reikia išgerti, kad sumažėtų temperatūra suaugusiam žmogui?

Jei temperatūra pakilo virš 38 laipsnių.

Suaugusiam ir vyresniam nei dvylikos metų vaikui leidžiama gerti dvi paracetamolio tabletes po 0,5 miligramų, kad sumažėtų temperatūra. Temperatūra turėtų sumažėti per valandą. Vartokite atsargiai, nes ji yra toksiška kepenims. Bet iš vienos dozės, su sveikos kepenys, nieko neatsitiks.Paracetamolis iš principo yra priimtinas vartoti ne daugiau kaip 4 kartus per dieną, ne didesnę kaip keturių gramų dozę, tačiau nerekomenduočiau jo vartoti daugiau kaip du kartus per dieną, tik esant staigiam temperatūros pakilimui., aukščiau 38,0. Nerekomenduojama nuleisti temperatūros žemiau 38,0, nes tai yra natūrali organizmo reakcija į viruso patekimą, kuriame gaminamas interferonas, sukuriama virusui nepalanki aplinka. Jei temperatūros padidėjimas nėra virusinės kilmės, geriau sumažinkite jį lytiniu mišiniu-analginu + difenhidraminu + be SPA, savaime suprantama, jei nėra alergijos šiems vaistams.

Sergant gripu, jei temperatūra pakyla virš 38 laipsnių, gerkite po vieną tabletę 4 kartus per dieną. Bet jūs turite atsiminti, kad coldrex sudėtyje yra paracetamolio, o jei vartojate ne tik paracetamolio, bet ir kitų vaistų, turite įsitikinti, kad didžiausia paracetamolio paros dozė neviršija 4 gramų (8 tabletės po 0,5 g)..

Paprastai gydytojai skiria žirgų vaistų dozes mažesniems vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Būtina apsaugoti kepenis ir stengtis išvengti paracetamolio.

Jei dėl kitos ligos temperatūra yra aukštesnė nei 38 laipsniai, tada gydytojas paskirs antibiotiką arba biseptolį. Bet jūs turite žiūrėti į reakciją, pavyzdžiui, gali būti netoleravimas vaisto ar odos reakcijos. Tokiu atveju turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju. Apskritai, pirmiausia visada reikia pasitarti su gydančiu gydytoju, tačiau gydytojai taip pat turi būti kontroliuojami, todėl iš savo patirties žinau, kad gydytojai gali klysti..

Paracetamolio vartoti negalima - jis labai toksiškas kepenims, ir ji jau turi dirbti streso sąlygomis, esant temperatūrai. Geriausia išgerti 1 tabletę aspirino, nuplautą stikline šilto pieno ir 1 šaukštu medaus. Atsigulkite lovoje po dangčiais. Temperatūra kris, o kepenys nenukentės.

Yra viena veiksminga priemonė, patikrinta mano vaikui, draugas patarė man nusipirkti kopūstų. Jums reikia įdėti kopūstų lapus ant vienos galvos skrybėlės pavidalu, sudėti kitus du lapus ant kiekvieno blauzdų ant kojų.. Iš pradžių netikėjau, bet vaikas taip sirgo ir turėjo aukštą temperatūrą, nenorėjo injekcijų, bet jam iš jo nereikėjo jokių vaistų. vemti dėl kosulio. Taigi nusprendžiau pabandyti, nuoširdžiai nustebęs, per 20-30 minučių temperatūra nukrito. Tuomet, susidaręs įspūdį apie tokį paprastą ir prieinamą įrankį, rekomendavau jį daugeliui savo draugų, patikėkit, jis padeda. Na, jei, pavyzdžiui, nėra kopūsto lapo, tada be tablečių galite užsidėti ant galvos šaltame vandenyje mirkytą rankšluostį, periodiškai mirkyti šaltame vandenyje ir tepti, kol temperatūra nukris. Ir jūs neturite pūlingo tonzilito atsitiktinai? Jei dėl to lemia temperatūra, tada procedūra yra ta pati, tačiau vis tiek reikia pasigirti žolelių ar sodos užpilamu vandeniu druskos užpilu, taip pat galima naudoti furatsiliną, todėl kas pusvalandį.

Kam vartojamos paracetamolio tabletės?

Paracetamolis yra nebrangus vaistinis vaistas, įtrauktas į PSO būtiniausių vaistų sąrašą. Naudojamas simptominiam įvairių etiologijų skausmo sindromo gydymui suaugusiesiems ir vaikams.

Bendra informacija

Didelis karščiavimas, galvos ar dantų skausmas yra simptomai, kurie reikšmingai pablogina gyvenimo kokybę. Norėdami pašalinti problemą, reikia karščiavimą mažinančių, analgetikų. Pasirinkimas toks didžiulis, bet kurioje vaistinėje gali būti pasiūlytas bent keliolika variantų. Tačiau brangiausias vaistas nebūtinai bus geriausias. Šis teiginys įrodo, kad paracetamolis yra prieinama priemonė visoms gyventojų kategorijoms..

To paties pavadinimo veiklioji medžiaga yra fenacetino darinys - analgetikas ir karščiavimą mažinantis produktas iš anilidų grupės. Pagrindiniai vaisto pranašumai:

  • greitai patenka į kraują ir plinta į visus audinius;
  • pasiekia maksimalią koncentraciją ir pradeda veikti po 20-30 minučių po vartojimo;

Paracetamolio tinkamumo laikas yra 2–3 metai, atsižvelgiant į išsiskyrimo formą. Vaistas gaminamas tablečių, kapsulių, vandenyje tirpių miltelių, infuzinių tirpalų, tiesiosios žarnos žvakučių, sirupų ir suspensijų pavidalu. Atidarę sandarią pakuotę, produkto saugojimo laikas sumažėja iki 1 mėnesio.

Vaisto poveikis organizmui

Skausmo ir karščiavimo priežastis yra uždegiminis procesas. Jo vystymosi metu sintetinami specialūs cheminiai junginiai - prostaglandinai. Paracetamolio veikimas yra skirtas slopinti jų susidarymą, kuris natūraliai slopina neigiamus simptomus. Vaistas taip pat veikia centrinės nervų sistemos neuronus, dėl kurių pasireiškia analgezinis poveikis.

Tiesiosios žarnos žvakutės yra lėtesnės ir ilgesnės nei kitos išsiskyrimo formos..

Po 4-5 valandų veikliosios vaistinės medžiagos sunaikinimas vyksta kepenyse. Dėl to susidaro metabolitai - tarpiniai metabolizmo produktai. Kai kurios jų rūšys yra toksiškos. Tada jie praeina pro inkstus ir išsiskiria su šlapimu. Remiantis Paracetamolio pašalinimo iš organizmo ypatybėmis, sergant sunkiomis kepenų ir inkstų ligomis, jo vartojimas yra nepriimtinas.

Vartojimo indikacijos

Vaistas nesuteikia žymaus priešuždegiminio poveikio, todėl patartina tik simptominiam gydymui. Dažniausiai jis vartojamas karščiuojant - kai temperatūra lygi 38,5 ° C ar aukštesnė. Mažesnėms vertėms nereikia trečiųjų šalių įsikišimo. Paracetamolio vartojimo indikacijos neapsiriboja karščiavimu. Tai padeda tokiais atvejais:

  • nugaros skausmas;
  • galvos skausmai;
  • pooperacinis skausmas;
  • osteoartritas;
  • fizinis diskomfortas sergant onkologinėmis ligomis;

Vaistas leidžiamas nuo bet kokio nežinomos etiologijos skausmo, tačiau atsižvelgiant į kontraindikacijas ir šalutinį poveikį. Paracetamolis palengvina skausmingus simptomus, todėl sunku nustatyti tikslią diagnozę. Prieš atliekant fizinę apžiūrą ar išsamų medicininį patikrinimą, jo naudoti nerekomenduojama.

Naudojimo apribojimai

Paracetamolis nepriklauso daugeliui natūralių vaistų, todėl jis turi daug kontraindikacijų. Medicinos praktikoje nebuvo užfiksuota individualaus veikliosios medžiagos netoleravimo atvejų. Tačiau šį veiksnį reikia atmesti visais klinikiniais atvejais. Pablogėjus sveikatai po vaisto vartojimo, jį reikia nutraukti.

Paracetamolis griežtai draudžiamas:

  • inkstų ir kepenų nepakankamumas;
  • anemija

Gydymas kūdikiams (iki 1 mėnesio) taip pat nepriimtinas. Atsargiai vaistas skiriamas nuo virusinio hepatito, širdies nepakankamumo, periferinių arterijų ligų. Pacientams, priklausomiems nuo alkoholio ir rūkymo, reikalingas ypatingas dėmesys..

Paracetamolio sirupas nerekomenduojamas sergantiems cukriniu diabetu..

Prieš pradedant gydymą, būtina atsižvelgti į Paracetamolio sudėtį tabletėmis ar kitokią atpalaidavimo formą. Kiekybinis aktyvaus komponento kiekis įvairių gamintojų preparatuose gali skirtis. Be to, svarbu turėti papildomų ingredientų, kurie turi savo kontraindikacijas..

Galimas šalutinis poveikis

Paracetamolis retai sukelia nepageidaujamą šalutinį poveikį. Jų atsiradimą gali lemti nediagnozuota gretutinė patologija ir anksčiau nežinomas individualus netoleravimas. Šių reakcijų tikimybė nedidelė, tačiau vis dar egzistuoja:

    leukopenija, trombocitopenija, agranulocitozė, methemoglobinemija, anemija;

Remiantis kelių tyrimų rezultatais, bronchinės astmos išsivystymas buvo užfiksuotas vaikams, kurie ilgą laiką vartojo Paracetamolį. Vaisto vartojimas kartu su kitais vaistais gali sukelti rimtų komplikacijų: nuo lėtinių ligų paūmėjimo iki mirties. Panašų efektą suteikia nuskausminamųjų ir alkoholinių gėrimų derinys..

Visuotinai priimta, kad alkoholis neutralizuoja narkotikų poveikį. Tačiau daugeliu atvejų tai sustiprina jų toksinį poveikį organizmui. Atitinkamai tai padidina rimtų padarinių riziką..

Naudojimo instrukcijos

Labai svarbu ne tik žinoti apie Paracetamolį - nuo ko tabletės padeda. Naudojimo indikacijos ir analogai nusipelno dėmesio ne daugiau kaip vartojimo instrukcijos. Gamintojo rekomendacijų laikymasis yra pagrindinis dalykas norint gauti tinkamą vaisto poveikį. Visų rūšių vaistų rekomendacijos:

  • gerti tabletes ar kapsules po valgio;
  • gerti daug švaraus vandens priimtinoje temperatūroje;

Vienkartinė tabletė Paracetamolio tablečių suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams - nuo 350 iki 500 mg 3–4 kartus per dieną. Didžiausia vienkartinė dozė yra 1500 mg, kasdien - 4000 mg. Tie patys duomenys galioja ir žvakutėms, skirtoms rektaliniam vartojimui..

Jei pagerėjimas nepasireiškia per 3 dienas, gydymą reikia pataisyti.

Sirupo pavidalu išgeriama 20–40 ml. Šis kiekis yra lygus 480–960 mg veikliosios medžiagos. Skysto pavidalo vaisto vartojimo dažnis taip pat yra 3–4 kartus per dieną.

Specialios nėštumo instrukcijos

Paracetamolio vartojimas nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu yra įmanomas tik tuo atveju, jei numatomas veiksmingumas yra didesnis nei komplikacijų rizika. Veiklioji medžiaga akimirksniu prasiskverbia į pieną ir atitinkamai įveikia barjerą placentos pavidalu, daro neigiamą poveikį vaisiui. Berniukų, kurių motinos nėštumo metu vartojo Paracetamolį, kriptorchidizmo išsivystymo atvejai.

Žindymo laikotarpiu pertrauka tarp vaisto dozių turėtų būti 4–6 valandos, kad medžiagos koncentracija būtų minimali. Nė vienas šaltinis neturi aiškaus atsakymo - ar nėščios moterys gali vartoti Paracetamol. Norint sumažinti šalutinio poveikio tikimybę, rekomenduojama:

  • griežtai laikykitės naudojimo instrukcijų;
  • nederinkite vaisto su kitais stipriais vaistais;

Pirmąjį ir antrąjį trimestrą paprastai skiriama mažiausia efektyvi vaisto dozė. Nesant norimo rezultato, jo padidinti nepriimtina. Kartais patartina naudoti saugesnį analogą.

Vaikų paracetamolis

Optimali paracetamolio forma vaikams yra sirupas. Kūdikiams nuo 3 mėnesių iki vienerių metų parodoma 2,5–5 ml vaisto, ne daugiau kaip 120 mg medžiagos. Nuo 1 iki 5 metų - iki 10 ml sirupo, nuo 5 iki 12 metų - ne daugiau kaip 20 ml. Tiesiosios žarnos žvakutės taip pat labai patogios vaikystėje. Rekomenduojama dozė vaikams nuo 1 mėnesio iki 3 metų yra 15 mg 1 kg svorio.

Paracetamolio vartojimo dažnis vaikystėje yra ne didesnis kaip 4 kartus per dieną.

Ne tik sirupo ir žvakučių pavidalu, paracetamolį galite vartoti per 3 metus, tabletėmis dozuojama: 60 mg 1 kg kūno svorio.

Nuo 3 iki 6 metų didžiausia leidžiama paros dozė yra 1000–2000 mg, nuo 9 iki 12 metų - 2000 mg paracetamolio. Jei perkama kūdikio suspensija, vienkartinės dozės 6–12 metų vaikams - 0,25–0,5 g, 1-5 metų - 0,12–0,25 g, nuo 3 mėnesių iki 1 metų - 0,06–0., 12 g, iki 3 mėnesių - 0,01 g / kg.

Perdozavimo pavojus

Jei geriate du ar tris kartus didesnę nei rekomenduojama dozę, intoksikacija yra įmanoma. Išgėrus 10–15 mg medžiagos suaugusiesiems, kepenų pažeidimo požymiai išryškėja per 1-6 dienas. Kepenų nepakankamumas, kurį komplikuoja difuziniai inkstų pokyčiai, retai vystosi. Pagrindiniai perdozavimo simptomai:

  • pykinimas ir vėmimas;
  • apetito stoka;
  • skausmas epigastriniame regione;
  • odos blyškumas.

Paracetamolis vaikams skiriamas atsargiai, dozė tabletėmis temperatūroje neturi viršyti leistinos. Apsinuodijus būtina skubiai išplauti skrandį - per pirmąsias 3-4 valandas. Procedūros pabaigoje reikia išgerti adsorbentų. Jei būklė ir toliau blogėja, reikia skubios medicinos pagalbos.

Sąveika su kitais vaistais

Taikant kombinuotą terapiją, labai svarbu iš pradžių ištirti Paracetamolio derinį su kitais vaistais:

  • vaistai nuo epilepsijos padidina toksinį poveikį kepenims;
  • rifampicinas sumažina karščiavimą mažinančio poveikio sunkumą;

Ypač atkreiptinas dėmesys į vaistus, skirtus kepenų, inkstų, širdies ir kraujagyslių bei centrinės nervų sistemos ligoms gydyti. Kartu vartojant Paracetamolį su jo analogais, perdozavimas yra tikėtinas. Būtina atkreipti dėmesį į kiekybinį veikliųjų medžiagų kiekį.

Vaisto analogai ir pakaitalai

Parduodama daugybė vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Jie skiriasi nuo originalo tiek kaina, tiek veiksmo specifika. Pastaroji priežastis yra pagalbinių medžiagų buvimas. Dažniausi analogai:

vardasStruktūraGamintojasKaina
„Panadol“500 mg paracetamolio„GlaxoSmithKline“ (JK)nuo 50 rub.
Efferalganas500 mg paracetamolio„Sanofi Aventis“ (Prancūzija)nuo 151 rub.
„Solpadein Fast“500 mg paracetamolio ir 65 mg kofeino„GlaxoSmithKline“ (JK)nuo 139 rub.
„Panoxen“500 mg paracetamolio, 50 mg diklofenako„Oxford Laboratories“ (Indija)nuo 130 rub.
Migrena500 mg paracetamolio ir 65 mg kofeinoUAB „BIOCHEMIK“ (Rusija)nuo 127 rub.
„Trigan-D“200 mg ir 500 mg paracetamolio„Cadila Pharmaceuticals Limited“ (Indija)nuo 70 rub.
Kofeinas210 mg propifennazono, 250 mg paracetamolio, 50 mg kofeino, 10 mg kodeino fosfatoALKALOID AD (Makedonija)nuo 122 rub.

Nė vienas iš analogų nėra pigesnis už originalų Paracetamolį. Be to, pastarojo veiksmingumas ne visada yra prastesnis nei kitų vaistų. Svarbiausia yra sekti naudojimo instrukcijas ir nenaudoti produkto pasibaigus tinkamumo laikui.

Paracetamolio pranašumai ir trūkumai

Pagrindinis „Paracetamolio“ pranašumas yra maža šalutinio poveikio tikimybė. Tinkamai vykdant instrukcijas, jo toksiškumo lygis neviršija saugių ribų. Tai paaiškina nereceptines atostogas vaistinėse.

Įrankis turi keletą išleidimo formų, kurios leidžia pasirinkti patogiausią suaugusiam ir vaikui. Vaistas trunka keletą valandų, ir, žinoma, tai yra dar vienas pliusas. Tačiau, kaip ir dauguma kitų sintetinių narkotikų, Paracetamolis taip pat turi keletą trūkumų:

  • jis yra skirtas simptominei terapijai, o tai reiškia, kad jis nepajėgia pašalinti ligos priežasties;
  • reikalauja atsargiai gydyti kūdikius ir moteris nėštumo ir žindymo laikotarpiu;
  • su perdozavimu sukelia sunkios intoksikacijos simptomus;
  • paūmėja lėtinė kepenų ir inkstų liga.

Terapinis poveikis po vartojimo tampa pastebimas tik po 30–40 minučių. Prieš pasireiškiant pagreičiui, nerekomenduojama vartoti papildomų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio, kitaip nepavyks išvengti šalutinio poveikio. 9 atvejais iš 10 sveikatos pablogėjimas atsiranda dėl gamintojų ir gydytojų rekomendacijų nepaisymo.

Dalykitės su draugais

Daryk gerą darbą, tai neužtruks ilgai

Kiek reikia gerti paracetamolio tablečių

Šiandien galite gauti atsakymus į daugelį klausimų: kiek per dieną galima išgerti „Paracetamolio“, koks tai narkotikas ir nuo ko jis padeda, kokia yra didžiausia dozė per dieną ir pan. Visa tai paaiškės perskaičius šį kūrinį..

Daugelis susidūrė su tokia problema - skauda galvą, bet niekas nepadeda. Kaip tokiu atveju būti? Žinoma, reikia gerti Paracetamolį. Ši tabletė tikrai palengvins visus simptomus. Kodėl jis daro tokį poveikį kūnui, dėl kurio jis laikomas saugiausiu tarp visų analogų? Mes nedelsdami svarstome šias problemas.

"Paracetamolis"

Šis vaistas laikomas analgetiku (jis gali turėti analgezinį poveikį) ir karščiavimą mažinančiu preparatu (kovoja su šiluma, aukšta kūno temperatūra).

„Paracetamolis“ platinamas ne tik Rusijoje, Vakarų šalyse jį galima įsigyti pavadinimu ARAP. Šis vaistas yra labiausiai paplitęs ne narkotinis analgetikas, tačiau jo priešuždegiminės savybės yra ypač silpnos..

Kiek paracetamolio galiu išgerti per dieną? Atsakymą į šį klausimą rasite šiek tiek žemiau, tačiau dabar svarbu žinoti, kad viršijus dozę galimi inkstų, kraujotakos sistemos ar kepenų funkcijos pažeidimai..

Šių pažeidimų rizika žymiai padidėja vartojant alkoholį. Jei reikia gerti „Paracetamolį“, tuomet reikia vartoti mažesnę dozę.

Nuo ko padeda šis vaistas:

  • atsikratyti šaltkrėtis;
  • atsikratyti karščiavimo;
  • skausmo pašalinimas;
  • spazmų pašalinimas;
  • slėgio normalizavimas ir pan.

"Paracetamolis" dažnai naudojamas nuo galvos skausmo ir karščiavimo, nes jis gali slopinti chemikalų uždegimą (pastarieji yra karščiavimo ir skausmo priežastis). Vaistas yra įvairių formų:

Vaistinėse labiausiai paplitusios tabletės yra „Paracetamolis“ po 500 miligramų.

Indikacijos

Norėdami išvengti perdozavimo, turėtumėte žinoti, kiek "Paracetamolio" galite gerti per dieną ir kokios yra vartojimo indikacijos ir kontraindikacijos. Indikacijos apima:

  • padidėjusi kūno temperatūra (jei temperatūra nepasiekė 37,8 laipsnio, rekomenduojama nenaudoti jokių karščiavimą mažinančių vaistų, kad organizmas bandytų susidoroti su virusu pats);
  • šiluma;
  • silpnumas;
  • skausmai;
  • raumenų skausmas
  • pykinimas ir letargija kartu su peršalimu;
  • Dantų skausmas
  • galvos skausmas;
  • migrena;
  • deginti;
  • uždegiminiai procesai;
  • Paracetamolis gali palengvinti pagirias;
  • skiedžia kraują;
  • padeda moterims palengvinti menstruacijų skausmą.

Kaip matote, veiksmų spektras yra gana platus. Nepamirškite apie kontraindikacijas, kurias taip pat turi Paracetamolis. Būtinai perskaitykite įsigyto vaisto instrukcijas, ten galite sužinoti dozavimą ir taikymo būdą.

Kontraindikacijos

Vartodami vaistą, nepamirškite peržvelgti instrukcijų, turite žinoti, kiek „Paracetamolio“ galite išgerti per dieną, kokios yra indikacijos ir kontraindikacijos. Net toks saugus vaistas turi kontraindikacijas. Jie apima:

  • inkstų patologija;
  • kepenų patologija;
  • astma
  • netoleravimas bet kuriam komponentui, įtrauktam į kompoziciją;
  • alergija paracetamoliui;
  • amžius iki metų (labai mažiems vaikams gaminama speciali pakaba, apie tai galite sužinoti šiame straipsnyje);
  • opaligė;
  • žarnyno opa;
  • lėtinis sinusitas;
  • kraujo ligos;
  • alkoholizmas;
  • nėštumas;
  • maitinimas krūtimi.

Atminkite, kad bet koks vaistas gali padaryti didelę žalą, jei nesilaikysite vartojimo instrukcijų. Taip pat ilgą laiką negalima vartoti Paracetamolio, jis geriamas kursuose, tarp kurių turėtų būti pertraukos. Kuo skiriasi šis vaistas nuo antibiotiko? Pastarasis pašalina ligos priežastį, o Paracetamolis pašalina simptomus. Tai yra, šis vaistas yra simptominis.

Atminkite: „Paracetamolio“ negalima vartoti jokia forma trečiąjį nėštumo trimestrą ir maitinant krūtimi. Alkoholis ir ši priemonė yra visiškai nesuderinami. Pašalinkite vaistą iš savo pirmosios pagalbos rinkinio, jei turite bent vieną iš aukščiau išvardytų kontraindikacijų.

Dozavimas vaikams

Šioje dalyje kalbėsime apie tai, kiek dienų galite gerti „Paracetamolį“ vaikui, ir apie dozes. Šio vaisto versija vaikams yra tokia forma:

Pastarąją skirsime visą skyrių, o dabar - tablečių dozėms. Galima pastebėti, kad ši forma yra gana reta, nes labai sunku priversti vaiką nuryti piliulę. Jį galima susmulkinti ir praskiesti vandeniu arba sultimis. Dozavimas vienu metu:

  • nuo 2 iki 6 metų - pusė tabletės (100 miligramų);
  • nuo 6 iki 12 metų - visa tabletė (200 miligramų);
  • vyresniems nei 12 metų - iki 2 tablečių (iki 400 miligramų).

Atminkite, kad vaikams skirtas „Paracetamolis“ yra 200 mg tablečių pavidalu. Galite pasiimti nuo dvejų metų. Kiek kartų per dieną galima gerti Paracetamolį? Jis vartojamas ne daugiau kaip keturis kartus per dieną. Tarp dozių reikia išlaikyti mažiausiai 4 valandų pertrauką.

Šiek tiek apie žvakes. Jie gali būti naudojami nuo 3 mėnesių. Anksčiau jo negalima naudoti, nes gali atsirasti perdozavimas. Dozavimas vienu metu:

  • 3–12 mėnesių - 0,08 gramo;
  • 1-3 metai - 0,17;
  • 3-6 metai - 0,33;
  • 6–12 metų - dvi žvakės po 0,33.

Laiko intervalai ir paraiškų skaičius turėtų būti tokie patys kaip su tabletėmis.

Pakaba

Kiek „Paracetamolio“ galima išgerti per dieną vaikams, mes ištyrėme. Visais atvejais būtina palaikyti mažiausiai keturių valandų intervalą tarp dozių. Vaistą galima vartoti ne daugiau kaip keturis kartus per dieną.

Suspensijos forma yra saldus sirupas. Šios formos "Paracetamolis" yra labai populiarus tarp vaikų, jie geria jį su malonumu. Tai gali atrodyti keikiantis, tačiau neturėtumėte jo skiesti vandeniu, poveikis bus daug geresnis, jei jį išgersite įprastu švariu vandeniu. Vaikams nuo antro gyvenimo mėnesio leidžiama naudoti suspensiją. Jei reikia, gydytojas gali leisti vartoti "Paracetamol" nuo pat gimimo, tokiu atveju dozė parenkama individualiai.

Su sirupu turi būti išmatuotas švirkštas. Būtent jie išmatuoja reikiamą vaisto kiekį. Dozavimas vienu metu yra:

  • nuo gimimo iki 6 mėnesių - skiria pediatras, atsižvelgdamas į vaiko kūno svorį;
  • nuo 6 mėnesių iki metų - nuo 2,5 iki 5 ml;
  • nuo metų iki 3 metų - nuo 5 iki 7,5 ml;
  • nuo 3 iki 6 metų - nuo 7,5 iki 10 ml;
  • nuo 6 iki 12 - nuo 10 iki 15 ml.

Bet kokiu atveju reikia pasikonsultuoti su gydytoju, jis apskaičiuos reikiamą dozę jūsų kūdikiui atskirai.

Dozavimas suaugusiesiems

Taigi, kiek „Paracetamolio“ per dieną gali išgerti suaugęs žmogus? Didžiausia dozė yra penkis kartus per dieną 350 miligramų. Atkreipkite dėmesį, kad 500 mg dozė dažniausiai randama vaistinėje. Tai yra, per 24 valandas suaugęs gali išgerti 3,5 tabletės. Dažniausiai išgeriama po 1 tabletę ryte, po pietų ir vakare. Jei per 2 dienas rezultato nėra, tuomet turite pasikonsultuoti su gydytoju ir pradėti gydymą kitais vaistais.

Gydymo trukmė

Paskaičiavome, kiek „Paracetamolio“ tablečių galima išgerti per dieną, dabar pora žodžių apie gydymo trukmę. Patyrę specialistai mano, kad maksimali gydymo Paracetamol trukmė neturėtų viršyti 5 dienų. Kodėl? Kad neatsirastų perdozavimo simptomų. Jei temperatūra yra vienoje padėtyje ilgiau nei dvi dienas, būtina ieškoti ir gydyti tikrąją priežastį, o „Paracetamolis“ čia nepadės..

Informacija teikiama tik informaciniais tikslais, rekomenduojama ekspertų konsultacija..

Yra labai mažai žmonių, kurie niekada neturėjo gripo ir ARI. Dažnai didžioji dalis gyventojų serga rudenį ir žiemą, kai gatvė lyja ir vėsu.

Visi yra susipažinę su gerklės skausmu, galvos skausmu, kosuliu, sloga, karščiavimu. Aš nenoriu nei dirbti, nei ilsėtis. Miegoti sunku, nes kankina nosis ir aukšta kūno temperatūra. Tokiose situacijose išgelbėjamos suaugusiems skirtos paracetamolio tabletės. Naudojimo instrukcijos, kas padeda, sudėtis, dozavimas - apie tai mes visi kalbame straipsnyje.

Turinys:

Naudojimo instrukcijos

Tabletėse esantis paracetamolis yra išduodamas vaistinėse be gydytojo recepto. Prieš naudojimą atidžiai perskaitykite instrukcijas. Reikia atsiminti - pakartotinai vartoti didelėmis dozėmis nerekomenduojama. Žemiau yra paracetamolio tablečių vartojimo suaugusiesiems instrukcijos. Vadovaudamiesi tuo, pabandykite laikytis tam tikrų taisyklių:

  • vartoti tik po valgio;
  • nuplauti dideliu kiekiu šilto vandens;
  • rekomenduojama kramtyti tabletę;
  • geriausia 1-2 valandas po valgymo;
  • nepageidautinas gydymas antispazminiais vaistais, nes jie uždelsia Paracetamolio veikimo pradžią;
  • tokie vaistai kaip aktyvuota anglis žymiai sumažina absorbciją kraujyje.

Nėštumo metu

Medicinos praktikoje paracetamolis naudojamas kaip karščiavimą mažinantis, priešuždegiminis ir analgetikas. Iki šios dienos nepageidaujamo poveikio vaisiui nebuvo.

Paracetamolis vartojamas tiek nėštumo metu, tiek maitinant krūtimi. Prieš pradėdami vartoti vaistą, būtinai pasitarkite su specialistu!

Dozavimas

  • Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų vaikai - vienkartinė vaisto dozė yra 500–1000 mg (1–2 tabletės). Didžiausia paros dozė siekia 4 g.
  • Vaikams nuo 6 iki 12 metų - vienkartinė dozė yra 250 - 500 mg (1/2 - 1 tabletė). Didžiausia paros dozė siekia 2 g.
  • Vaikams nuo 1 iki 5 metų - dozes nustato tik gydantis gydytojas.
  • Pakartokite vieną dozę kas 4-6 valandas, bet ne daugiau kaip keturis kartus per dieną.

Paracetamolio vartojimas simptominiam karščiavimo gydymui yra ne ilgesnis kaip 3 dienos. Skausmui malšinti ne ilgiau kaip 5 dienas.

Norėdami pratęsti vartojimo kursą ir padidinti dozę, turite kreiptis į specialistą.

Struktūra

Paracetamolis - kartaus skonio baltos spalvos tabletės, kartais turinčios kreminį ar rausvą atspalvį.

Vienoje tabletėje yra:

  • paracetamolis - veiklioji medžiaga 200 ir 500 mg;

Kurias vaistines geriau pirkti + kaina

Šiandien bet kurioje vaistinėje yra paracetamolio. Maža kaina bus prieinama kiekvienam pirkėjui. 10 500 mg tablečių kaina svyruoja nuo 2 iki 29 rublių. Palankiausias kainas siūlo tokios internetinės vaistinės:

Atsiliepimai

Gydytojai juokauja, kad jei paracetamolis yra jūsų namų medicinos kabinete, yra galimybė nugalėti beveik pusę ligų.

Žemiau yra specialistų gydytojų apžvalgos apie vaistą.

Medicinos specialistų atsiliepimai

Zverkovas A.S. Puikus karščiavimą mažinantis vaistas. Tinka naudoti skirtingose ​​amžiaus grupėse. Mano praktikoje paskyrus vaistą nebuvo daromas neigiamas šalutinis poveikis. Puiki kaina. Taip, ir bet kurioje vaistinėje jis parduodamas.

Gorshenina J. A. Paracetamolis - vaistas, kurio laikas patikrintas. Jie taip pat elgėsi su manimi vaikystėje. Kartais reikia duoti vaikams Paracetamolio 1/2 tablečių, jei šiuolaikiniai vaistai negali susitvarkyti. Alerginių reakcijų nepastebėta. Jis pradeda veikti gana greitai ir efektyviai.

Khrestanov A. S. Vienas iš labiausiai paplitusių ir labiausiai vartojamų narkotikų. Paracetamolis yra nepakeičiamas vaistas daugelyje namų vaistų parduotuvių. Dažnai vartojamas kaip karščiavimas. Kitas vaistas gali būti naudojamas kaip analgetikas. Tačiau nepamirškite stebėti dozavimo.

Zinchenko A. V. Paracetamolis ENT praktikoje naudojamas esant aukštai temperatūrai skausmui malšinti ir pooperaciniu laikotarpiu. Kaina yra tiesiog juokinga, o kokybė daugelį dešimtmečių buvo aukščiausio lygio. Iš trūkumų, ko gero, tik kartaus tablečių skonio.

Žmonių atsiliepimai

„Kiek žmonių, tiek nuomonių“, - sako patarlė. Tačiau „Paracetamolis“ turi daugiau teigiamų, nei neigiamų atsiliepimų.

Catherine K. Nėštumo metu buvo paskirtas paracetamolis. Šiuo laikotarpiu nuo temperatūros ir galvos skausmo nieko daugiau neįmanoma. Padeda greitai ir ilgai trunka. Vis dar sutinku, daugiausia dėl dantų skausmo.

Irina K. Galima įsigyti bet kuriame namų medicinos kabinete. Jį naudoja suaugusieji ir labai maži vaikai. Per pastaruosius kelerius metus girdėjau daugybę istorijų ir rekomendacijų, susijusių su „Paracetamoliu“. Bet aš labai pozityviai vertinu jį. Įperkamas ir nebrangus karščiavimas.

Tatjana S. Paracetamolis mane ne kartą išgelbėjo. Kai karščiuoja, paracetamolis yra pirmas dalykas, kuris greitai padeda. Tai labai palengvina galvos skausmą. O esant aukštai temperatūrai, atsiranda ir raumenų skausmas. Ilgai pastebėjau, pigu - ne visada blogai.

Natalija V. Dabar tikriausiai visi skausmą malšinantys vaistai yra gaminami Paracetamolio pagrindu. Jis įtrauktas į daugumą antivirusinių, peršalimo ir populiariausių vaistų. Kodėl permokėti? Dėl prekės ženklo? Visada vaistinėje perku laiko patikrintą paracetamolį - dažniausiai pasitaikantį, naminį, pigų. Verta nė cento. Aš imuosi su ūmiomis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis, kai reikia nuleisti aukštą temperatūrą, jei skauda galvą ar vargina dantys. Tinka palengvinti sąnarių skausmus. Nuo peršalimo jis yra tiesiog nepakeičiamas. Tiek karščiavimą mažinantys, tiek analgetikai. Stebuklingas įrankis. Paracetamolis puikiai sumažina temperatūrą, tačiau su skausmu jis, žinoma, dar blogiau. Aš sakau tau tik savo jausmus.

Svetlana M. Paracetamolą mama gydė kaip vaiką. Gerai padėjo nuo peršalimo ligų. Dabar ji pati tapo mama. Aš „gydau“ vaiką patikimu mūsų paracetamoliu. Jis nepadarė jokio kenksmingo poveikio kūnui nei man, nei visai mano šeimai. Aš patariu visiems.

Vaizdo įrašas

Žemiau yra trumpas vaizdo įrašas apie vaistą.

Indikacijos

Paracetamolis yra įprastas ne narkotinis analgetikas. Jis yra įtrauktas į svarbiausių Pasaulio sveikatos organizacijos vaistų sąrašą..

Nustatyta, kad paracetamolis yra silpnas prostaglandinų biosintezės inhibitorius, todėl jo blokuojamasis poveikis skausmo ir temperatūros reakcijų tarpininkų prostaglandinų sintezei yra didesnis centrinėje nervų sistemoje nei periferijoje. Tai paaiškina ryškų skausmą malšinančio vaisto buvimą ir labai silpną priešuždegiminį poveikį..

Paracetamolis praktiškai nesijungia su plazmos baltymais, lengvai prasiskverbia pro kraujo-smegenų barjerą ir yra beveik tolygiai pasiskirstęs smegenyse. Vaistas pradeda greitą karščiavimą mažinantį ir analgezinį poveikį po 20-30 minučių ir toliau veikia maždaug 4 valandas. Visiško vaisto pašalinimo laikotarpis yra vidutiniškai 4,5 valandos. Vaistas daugiausia pašalinamas per inkstus (98%), didžioji suvartotos dozės dalis yra biotransformuojama kepenyse..

Paracetamolis praktiškai neturi jokio poveikio skrandžio gleivinei ir nesukelia opinio poveikio. Tai taip pat paaiškina bronchų spazmo nebuvimą, kuris leidžia vartoti paracetamolį pacientams, sergantiems bronchine astma.

Skirtingai nuo aspirino, vaistas nedaro įtakos kraujodaros sistemai ir kraujo krešėjimui. Šie pranašumai ir didelis terapinio paracetamolio poveikio planas leido jam užimti tinkamą vietą tarp kitų ne narkotinių analgetikų..

Paracetamolis naudojamas:

  • pakilusi temperatūra;
  • peršalimas;
  • infekcinės ir uždegiminės ligos;
  • galvos skausmas;
  • Dantų skausmas
  • migrena;
  • mialgija;
  • neuralgija;
  • algodismenorea;
  • skausmas, susijęs su traumomis;
  • nudegimai;
  • osteoartrozė;
  • febrilinis sindromas;
  • menstruacijų metu;
  • su pagiriomis žymiai pagerina bendrą organizmo būklę.

Kontraindikacijos

Tikriausiai bet kuris vaistas turi tam tikrų kontraindikacijų. Ir Paracetamolis nėra išimtis.

Pagrindinės kontraindikacijos yra:

  • individualus veikliosios medžiagos ar kitos sudėties ingrediento netoleravimas;
  • sutrikusi inkstų ar kepenų veikla (inkstų ar kepenų nepakankamumas);
  • anemija;
  • kūdikio amžius (iki mėnesio).

Labai atsargiai vartokite paracetamolį kartu su:

  • virusinis hepatitas;
  • alkoholinis kepenų pažeidimas;
  • gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas;
  • alkoholizmas;
  • nėštumas
  • žindymo metu.

Šalutiniai poveikiai

Kartais vartojant vaistą atsiranda šis šalutinis poveikis:

  • retai galima pastebėti dispepsinius simptomus;
  • hepatotoksinis poveikis;
  • pykinimas;
  • vėmimas
  • pilvo skausmas;
  • retai trombocitopenija;
  • leukopenija;
  • pancitopenija;
  • neutropenija;
  • agranulocitozė;
  • retai sukelia alergines reakcijas, kurias lydi odos išbėrimas, niežėjimas, dilgėlinė;
  • kai vartojama didelėmis dozėmis - intersticinis nefritas, papiliarinė nekrozė;
  • ypač retas anafilaksinis šokas;
  • bronchų spazminis sindromas (retas).

Kartu vartojant vaistą su etanoliu (alkoholiu), padidėja pankreatito rizika.

Jei atsižvelgsite į šalutinį narkotiko poveikį, vairuodami ir dirbdami su pavojingais mechanizmais turite būti atsargūs.

Perdozavimas

Perdozavus paracetamolio, atrodo:

Praėjus 1-2 dienoms po apsinuodijimo, pastebimi kepenų pažeidimo požymiai. Retais, sunkiais atvejais išsivysto kepenų nepakankamumas.

Suaugusiems žmonėms toksinis poveikis galimas išgėrus 10–15 g. Kepenų pažeidimas pastebimas po 1–6 dienų. Retai kepenų funkcijos sutrikimas vystosi ypač greitai, be to, jį komplikuoja inkstų nepakankamumas.

Skrandžio plovimą būtina skubėti per pirmąsias 4 valandas po apsinuodijimo, išgerti adsorbentų ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Analogai

Vaistai yra suskirstyti į sinonimus ir analogus. Sinonimų struktūra apima vieną ar keletą identiškų aktyvių cheminių medžiagų, turinčių gydomąjį poveikį žmonėms. Analogai yra vaistai, kurių sudėtyje yra skirtingų veikliųjų medžiagų, tačiau jie skiriami toms pačioms ligoms gydyti..

Čia yra keli paracetamolio analogai pagal veikliąją medžiagą:

  • „Panadol“. Iš pirmo žvilgsnio tas pats vaistas. Veiklioji medžiaga yra paracetamolis, tačiau soda (natrio bikarbonatas) yra įtraukta į kompoziciją. Todėl paracetamolis geriau absorbuojamas į stemplę ir atitinkamai veikia greičiau. Panadol gamina Europos vaistų kompanijos, o tai daro tiesioginę įtaką jo kainai. Vidutinė 12 tablečių pakuotės kaina yra 44 rubliai.
  • Efferalganas. Veiklioji medžiaga yra tas pats paracetamolis. Vaistas skiriamas ligoms, kurias lydi skausmas ir karščiavimas. Su galvos, dantų, raumenų skausmais, neuralgija, radikulitu, kartu su sąnarių skausmais. Naudoti Efferalgan yra maloniau. Vidutinė kaina yra 146 rubliai.
  • „Akamol-Teva“. Analgetikas karščiavimą mažinantis vaistas. Mažina karščiavimą. Jis turi karščiavimą mažinantį poveikį, tačiau kovojant su priešuždegiminiu procesu, jis neduoda rezultato. Remiantis liudijimais, vaistas yra šiek tiek prastesnis nei Paracetamolis. Vidutinė kaina yra apie 83 rubliai.

DUK: Dažniausiai užduodami klausimai

Ar paracetamolis padeda nuo galvos skausmo??

Vaistas tikrai sugeba susidoroti su tokiais nemaloniais simptomais, tačiau kiekvienas organizmas yra individualus ir kažkas pradeda veikti greičiau, kažkas lėčiau.

Ar paracetamolis padeda nuo peršalimo ligų?

Tai tikrai padeda. Tai mažina karščiavimą. Bet pačiam gripo virusu ir SARS rekomenduojama kovoti su antibiotikų pagalba, kuriuos skiria specialistas.

Ar leidžiama derinti narkotiką su alkoholiu?

Paracetamolio derinimas su alkoholiu daro didžiulę žalą kepenims ir sutrikdo jos funkcionavimą..

Ar nėštumo metu galiu gerti paracetamolį??

Paracetamolis skiriamas nėštumo metu ir žindymo metu. Iki šiol nepageidaujamo poveikio vaisiui nebuvo..

Po kurio laiko leidžiama pakartoti priėmimą?

Pakartotinai imamas kas 4-6 valandas, bet ne daugiau kaip keturis kartus per dieną.

Ar priimtina vartoti paracetamolį kartu su antibiotikais?

Gydytojai leidžia vartoti Paracetamol kartu su antibiotikais.

Vienintelė sąlyga yra nenaudoti tuščiu skrandžiu ir bent 20–30 minučių stebėti intervalą tarp jų dozių.

Kiek paracetamolio tablečių galima skirti vaikams?

  • Vaikams nuo 12 metų - vienkartinė vaisto dozė yra 500 - 1000 mg (1 - 2 tabletės). Didžiausia paros dozė siekia 4 g.
  • Vaikams nuo 6 iki 12 metų - vienkartinė dozė yra 250 - 500 mg (1/2 - 1 tabletė). Didžiausia paros dozė siekia 2 g.
  • Vaikams nuo 1 iki 5 metų dozę nurodo tik gydantis gydytojas.

Kiek laiko reikia veikti?

Paracetamolis pasižymi karščiavimą mažinančiu ir analgetiniu poveikiu vidutiniškai po 30 minučių.

Paracetamolis yra vaistas, vartojamas karščiavimui ir skausmingiems simptomams gydyti..

Mes išsiaiškinsime, koks yra jo terapinis ir šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti po jo vartojimo. Mes analizuosime, kokiomis ligomis sergama, nurodant paracetamolį ir kokios dozės yra saugios suaugusiesiems ir vaikams.

Kas yra paracetamolis?

Paracetamolis, dar žinomas kaip acetaminofenas, yra cheminės ir farmacinės sintezės vaisius, priklausantis nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei..

Visų pirma, paracetamolio molekulė priklauso anilidų - cheminių junginių - klasei, kuriai būdingas benzeno žiedas, sujungtas su amidų grupe..

Paracetamolio veikimo mechanizmas

Paracetamolio tikslas yra ciklooksigenazės fermentas. Šis fermentas yra mūsų kūne dviejose izoformose, žinomose kaip COX1 ir COX2. NVNU slopina ciklooksigenazės veikimą, todėl blokuojama arachidono rūgšties pavertimas skausmo tarpininku ir kūno temperatūros padidėjimas..

Paracetamolio terapinės indikacijos

Taigi, pažiūrėkime, kada reikia vartoti paracetamolį, gydyti, nuo kokių ligų jis nurodomas, kuris turi pranašumų.

Pagrindinės nuorodos yra:

Todėl paracetamolis gali būti naudojamas šiais atvejais:

  • Įvairūs skausmai, pavyzdžiui, dismenorėjos, raumenų ir kaulų sistemos skausmo, ypač sustingusio kaklo ir nugaros skausmo, išialgija, dantų skausmo, galvos skausmo, ausų skausmo atvejais..
  • Paracetamolis taip pat gali būti naudojamas skausmui (bet ne uždegimui) gydyti, kuris apibūdina metabolinę patologiją, vadinamą podagra, ir skausmui, kurį sukelia inkstų diegliai ir artrozė..
  • Karščiavimas, šiuo atveju antipiretinė paracetamolio savybė naudojama kūno temperatūrai sumažinti.

Paracetamolis vartojamas šiais atvejais:

  • Peršalimas, susijęs su karščiavimu, tokiu atveju rekomenduojama vartoti vaistus, derinančius paracetamolį ir antihistamininius vaistus (chlorfenaminas, difenhidraminas, pseudoefedrinas ir fenilefrinas) arba paracetamolį ir bronchus plečiančius vaistus (pvz., Kofeiną), kurie padeda geriau kvėpuoti..
  • Kosulys, susijęs su karščiavimu, šiuo atveju galite rasti vaistų, kuriuose derinamas paracetamolis ir sobrerolis ar dekstrometorfanas, esant šlapiam ar sausam kosuliui..

Paracetamolis nenaudingas, jei:

  • Tonzilitas, faringitas, cistitas, artritas ir tendonitas, nes tai yra uždegiminės ligos.
  • Tracheitas, vėjaraupiai ir herpesas, nes tai yra bakterinės ir virusinės ligos.
  • Tik peršalus.
  • Tik kosulys.
  • Esant skausmingoms būklėms, tokioms kaip gerklės skausmas.

Rekomenduojamas paracetamolio dozavimas

Kiek per dieną ir kaip dažnai galiu vartoti paracetamolį? Kiek dienų galiu tai išgerti? Kokia didžiausia dozė suaugusiems ir vaikams?

Tai klausimai, į kuriuos dažnai kreipiasi gydytojas ir vaistininkas..

Norėdami pasiekti nuskausminamąjį ir karščiavimą mažinantį poveikį:

  • suaugusiesiems neturėtų viršyti 4 gramų per dieną ir neturėtų būti geriama dažniau po 6 valandų;
  • vaikai duoti nuo 10 iki 20 miligramų svorio kilogramui iki 2-3 kartų per dieną.

Šalutinis poveikis ir kontraindikacijos

Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti po vienkartinio ar ilgo paracetamolio vartojimo, yra:

  • Centrinės nervų sistemos sutrikimai, įskaitant galvos svaigimą;
  • Manifestacijos dermatologijos lygiu, visų pirma, gali atsirasti odos bėrimas;
  • Kraujo ligos, įskaitant baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų skaičiaus sumažėjimą;
  • Inkstų liga
  • Sisteminiai sutrikimai, įskaitant padidėjusį jautrumą (alergines reakcijas), dusulį ir hipotenziją;
  • Virškinimo trakto sutrikimai, visi NVNU gali sukelti rėmuo, todėl po valgymo rekomenduojama juos vartoti pilvo skrandžio metu..

Netinkamai vartojant ar perdozavus, paracetamolis gali būti labai toksiškas, nes metabolizuojamas kepenyse, o jo metabolitas - N-acetil-p-benzochinoneiminas - gali pakenkti kepenų ląstelėms, pasireiškiančioms vėmimu ir pykinimu..

Paprastai paracetamolis nėra kontraindikuotinas pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu, tačiau didelėmis dozėmis jis tampa labai pavojingas. Todėl su dozavimu turėtumėte būti labai atsargūs.

Klinikiniai tyrimai parodė saugumas paracetamolio vartojimas nėštumo metu ir žindymo metu.